20 درصد مکان های شهری هنوز کدپستی ندارد

به گزارش تور روسیه ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- مدیر عامل شرکت ملی پست ایران گفت: 20 درصد شهرها، چون واجد نشانی معابر نیستند، کد پستی هم ندارند.

20 درصد مکان های شهری هنوز کدپستی ندارد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، رمضانعلی سبحانی فر در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان امور اراضی و شرکت ملی پست در خصوص معین کدپستی 10 رقمی اراضی درباره مزایای این طرح اضافه نمود: یکی از وظایف قانونی شرکت ملی پست ایران معین کد نشانی مکانی یا همان کد پستی است که در ابتدا بحث کدپستی مکان های محصور شده در روستا ها، شهر ها و مکان های مسکونی، تجاری و اداری در دستور کار ما بود که کدگذاری شد و هم اکنون حدود 80 درصد از اماکن شهری ما کدپستی دارند.

وی گفت: برخی شهر های کوچک زیر 10 هزار نفر جمعیت، چون نشانی معابر ندارند کدپستی هم برای شان معین نشده است و تفاهم نامه ای با سازمان شهرداری ها و دهیاری ها منعقد کردیم که نشانی معابر را تهیه کنند.

سبحانی فر اضافه نمود: دو ماه پیش تفاهم نامه ای با بنیاد مسکن امضا کردیم که نقشه های طرح هادی روستایی را در اختیار ما بگذارند تا کدگذاری کنیم و مکان های محصور ما کامل شود.

وی گفت: تفاهم نامه امروز که با رئیس سازمان امور اراضی امضا کردیم در خصوص امور اراضی غیر محصور یا مکان های محصور شده خارج از محدوده شهری و روستایی است.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از صدا و سیما، مدیرعامل شرکت ملی پست ایران اضافه نمود: مثلا انباری در مزرعه ای وجود دارد که باید کدگذاری صورت گیرد و براساس پلاک های ثبتی ما باید بتوانیم همه مکان های کشور را واجد کدنشانی مکانی کنیم و در اختیار همه دستگاه ها قرار دهیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2195

به "20 درصد مکان های شهری هنوز کدپستی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 درصد مکان های شهری هنوز کدپستی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید