آتش سوزی جنگل های سروآباد مهار شد

به گزارش تور روسیه ارزان، خبرنگاران/کردستان رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروآباد گفت که طی دو روز گذشته بیش از 90 هکتار از جنگل ها و مراتع بخش مرکزی شهرستان سروآباد طعمه حریق شد.

آتش سوزی جنگل های سروآباد مهار شد

مسلم مرادی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه آتش سوزی جنگل ها و مراتع روستاهای سرومال، چشمیدر و بوریدر در بخش مرکزی شهرستان طی 2 روز گذشته مهار شد اظهار کرد که 90 هکتار از جنگل ها و مراتع این شهرستان در اثر سهل انگاری گردشگران طعمه حریق شد.

وی اضافه کرد که پس از دریافت گزارش آتش سوزی در جنگل های روستای سرومال بلافاصله 2 تیم ویژه اطفا حریق از سروآباد راهی منطقه شد که به دلیل گرمای زیاد هوا و صعب العبور بودن عملیات مهار آتش سوزی با مشکل روبرو شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروآباد شرح داد که با اعزام چهار تیم دیگر متشکل از نیروهای با تجربه اداره منابع طبیعی سروآباد و اعضای انجمن پاکو (پاریزه رانی چیای کوسالان) و همچنین سه دستگاه خودرو کمک دار به محل حادثه، عملیات اطفای حریق سرعت بیشتری گرفت.

وی عنوان کرد که با توجه به وزش شدید باد و کوهستانی بودن منطقه، مهار آتش تا پاسی از شب به طول انجامید و پس از 10 ساعت تلاش خستگی ناپذیر نیروهای اداره منابع طبیعی، اعضای انجمن زیست محیطی پاکو سروآباد و نیروهای مردمی انتها آتش مهار شد.

مرادی ادامه داد که از تمامی گردشگران و کوهنوردان درخواست می شود، با توجه به خشک شدن پوشش گیاهی و افزایش دمای هوا، از روشن کردن آتش در طبیعت خودداری کرده و از رفتار سهل انگارانه پرهیز کنند.

وی درپایان یادآور شد که حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی که سرمایه ارزشمند و گرانبهای جامعه است نیازمند احساس مسوولیت همه افراد است و تنها وظیفه ادارات خدمات رسان، منابع طبیعی و محیط زیست نیست بلکه همه اقشار باید در این ارتباط احساس مسوولیت کنند.

به گفته روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان از ابتدای سالجاری تا به امروز 36 فقره آتش سوزی به مساحت 322 هکتار در کردستان رخداده است.

تعداد آتش سوزی های منابع طبیعی در سال گذشته 187 فقره بوده که بالغ بر یک هزار و 544 هکتار از عرصه های طبیعی کردستان را سیاه پوش کرده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1980

به "آتش سوزی جنگل های سروآباد مهار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی جنگل های سروآباد مهار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید