ادعای مکرون علیه ایران

به گزارش تور روسیه ارزان، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه لفاظی های خود علیه برنامه هسته ای و موشکی ایران را تکرار کرد.

ادعای مکرون علیه ایران

به نوشته حساب توییتری انگلیسی روزنامه الشرق الاوسط، ماکرون مدعی شد: برنامه هسته ای ایران همچنان یک تهدید محسوب می گردد. برنامه ساخت موشک بالستیک توسط ایران نیز تهدیدی برای منطقه است.

رئیس جمهور فرانسه روز گذشته نیز در کنفرانسی ویدئویی گفت، جایگزینی برای راه چاره مذاکره شده برای مسائل هسته ای ایران وجود ندارد.

او در ادامه مدعی شد: ایران باید شواهد مسئولیت پذیری خود در منطقه را نشان دهد. وی افزود، فرانسه از سال 2018 پیشنهاد تکمیل برجام با به حساب آوردن موضوعاتی که وی آنها را فعالیت های مربوط به موشک های بالستیک ایران و بی ثبات سازی منطقه ای خواند را مطرح نموده است.

ماکرون همچنین در نشست خبری پنجشنبه شب بیان کرد: زمان آن رسیده که تحولی عمیق در حضور نظامی ما در منطقه ساحل ایجاد گردد.

رئیس جمهور فرانسه افزود، به همین دلیل، مأموریت فرانسه در کشور اقتصادی به اتمام رسیده و نیروهای فرانسوی از این پس تحت مأموریت بین المللی گسترده تری در این کشور فعالیت خواهند کرد.

ماکرون همچنین با تکرار مخالفت با برنامه افزایش سهم کشورش در بودجه ناتو گفت: اول باید بدانیم دشمنان ما چه کسانی و در کجا هستند.

او در ادامه گفت، ناتو به راهبری برای مقابله با روسیه احتیاج دارد که جغرافیای اروپا را نیز در نظر گیرد.

چند روز پیش سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در واکنش به گزارش جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: ما با نگرانی متوجه گزارش مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره اجرای قراردهای پادمانی در ایران شده ایم.

وی افزود: این گزارش تأیید می نماید که هیچ پیشرفتی در گفت وگوهای میان ایران و آژانس در زمینه ارائه پاسخ های اساسی به سئوالات آژانس درباره وجود مواد هسته ای غیراعلام نشده در چند سایت حاصل نشده است.

منبع: فارس

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2006

به "ادعای مکرون علیه ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای مکرون علیه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید