استقبال چین از برنامه پرچم ملی 1 میلیارد و 400 میلیون پرچم دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رادیو بین المللی چین، در آشوبهای اخیر در هنگ کنگ، فتنه گران بارها پرچم ملی چین را به دریا انداخته و به آن توهین کردند.

استقبال چین از برنامه پرچم ملی 1 میلیارد و 400 میلیون پرچم دارد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

این کار خشم شدیدی در میان مردم چین بر انگیخت. بسیاری از میهن پرستان و هنگ کنگ پرستان این اقدام را محکوم کردند. در پی آن تلویزیون مرکزی چین در اپلیکیشن خود و شبکه اجتماعی برنامه ای با عنوان پرچم ملی یک میلیارد و 400 میلیون پرچمدار دارد برگزار کرد که تعداد شرکت و بازدید کاربران اینترنت در آن به بیش از 5 میلیارد نفر بار رسیده و شمار اشتراک گذاری آن نیز از 10 میلیون بار فراتر رفت.

وانگ شیائو یک دانشجو در شبکه اجتماعی نوشت: بسیار خوشبختم که یکی از پرچمداران باشم و خدمات شایسته ای به میهن انجام دهم. ما قاطعانه با هر گونه توهین به پرچم ملی و نقض حق حاکمیت کشور مخالفیم.

سون هایی یانگ وکیل: ما یک میلیارد و 400 میلیون جمعیت چین همه پرچمدار هستیم و اجازه توهین به پرچم ملی را نمی دهیم. اطمینان داریم این تخلفات گستاخانه مورد مجازات جدی قانونی قرار خواهد گرفت.

جکی چان: اخیراً اتفاقاتی در هنگ کنگ افتاد که بسیار مایه غم و تأسف و نگرانی است. من سریعاً در برنامه پرچم ملی یک میلیارد و 400 میلیون پرچمدار دارد شرکت کردم و آن را به اشتراک گذاشتم. به عنوان یک هنک کنگی و چینی، احساسات میهن پرستی خود را ابراز می کنم. صلح و ثبات و امنیت، هوایی است که تنفس می کنیم و وقتی آن را از دست بدهیم، تازه قدرش را خواهیم دانست.

ها لین دانشجو: من به هیچ کسی اجازه نخواهم داد که به پرچم ملی توهین کند یا به آن آسیب بزند. چون این کار نه تنها توهین به پرچم ملی، بلکه توهین به وطن و حتی همه مردم چین است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 14 شهریور 1398 شناسه مطلب: 591

به "استقبال چین از برنامه پرچم ملی 1 میلیارد و 400 میلیون پرچم دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال چین از برنامه پرچم ملی 1 میلیارد و 400 میلیون پرچم دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید