اسلامی: صنعت هسته ای از افتخارات و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است

به گزارش تور روسیه ارزان، تهران (پانا) - رییس سازمان انرژی اتمی گفت امروز صنعت هسته ای از افتخارات و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است و همه وارث این ثروت بزرگ هستیم. همه مدیون خون این شهداء عزیز هستیم و با حضور در منزل خانواده شهداء تجدید میثاق می کنیم.

اسلامی: صنعت هسته ای از افتخارات و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، محمد اسلامی پس از جلسه هیأت دولت و در آستانه سالگرد شهادت شهید مصطفی احمدی روشن، با خانواده این شهید صنعت هسته ای دیدار و درخصوص اقدامات و ویژگی های شهید، فعالیت های کاری و علمی اعضای خانواده و برنامه های سازمان برای عمومی سازی دستاوردهای متعدد و پرمزیت صنعت هسته ای گفت وگو کرد.

معاون رییس جمهور با تاکید بر اینکه هرچه داریم از شهداء داریم و شهداء چراغ راه ما هستند، اظهار کرد: سازمان مزین به خون شهدای والامقامی است که افتخار داریم در راه آنها قدم برمی داریم. این شهداء به دست ایادی استکبار و دشمنان این ملت به شهادت رسیدند که هدفشان متوقف کردن صنعت هسته ای ایران بوده است.

اسلامی اعلام نمود: آنها در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بخصوص در دهه اخیر با تهدید و تطمیع سعی کرده اند افراد موثر هسته ای را از کشورمان بگیرند. در سال های گذشته پیروز شدند بخشی از اهداف پلید خود را به ثمر برسانند و این توطئه را با به شهادت رساندن شش شهید والامقام صنعت هسته ای از جمله شهید احمدی روشن عملی کردند.

وی هدف مهم شهداء هسته ای را ارتقاء قابلیت کشورمان در حوزه فناوری هسته ای و ایجاد و توسعه این فناوری برشمرد و شرح داد: به لطف الهی راه شهداء ادامه دارد. امشب خدمت این خانواده عزیز رسیدیم تا به ایشان اعلام کنیم راه احمدی روشن و راه شهداء هسته ای ادامه دارد.

رییس سازمان انرژی اتمی به اولین اقدام پس از ورود به سازمان انرژی اتمی اشاره کرد و گفت: در اولین روز ورود تنها کاری که انجام دادم تماس تلفنی با خانواده شهداء بود. به آنها عرض ادب و ادای احترام کردم و اجازه گرفتم کارم را در سازمان شروع کنم. از آنها خواستم به من کمک و دعا کنند تا انشاالله بتوانیم این بار سنگین را به مقصد برسانیم و این جهت سختی که در پیش داریم را بتوانیم طی کنیم.

اسلامی بیان نمود: امروز صنعت هسته ای از افتخارات و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی است و همه وارث این ثروت بزرگ هستیم. همه مدیون خون این شهداء عزیز هستیم و با حضور در منزل خانواده شهداء تجدید میثاق می کنیم.

وی افزود: انشاالله بتوانیم با عنایت خداوند متعال و تلاش روزافزون همکارانمان، تعالی و پیشرفت صنعت هسته ای را بویژه در عرصه های گوناگونی که در زندگی مردم تاثیر دارد، روزافزون کنیم و سرعت بدهیم که بزودی مردم نتایجش را مشاهده می کنند.

در این رویداد پدر معزز شهید احمدی روشن در بخشی از سخنانش گفت: به ضرس قاطع عرض می کنم دولت سیزدهم دولتی انقلابی و پرتحرک است و اعضای دولت نیز همین ویژگی را دارند. انشاالله کشورمان را به برکت خون شهدای عزیزی که در این راه دادیم، پیش خواهند برد.

وی در ادامه با بیان اینکه پیشتر مواردی را تلفنی به اسلامی تاکید کرده اند، گفت: ریاست سازمان قول هایی داده اند که به لطف خدا تابحال مقداری از آنها اجرا شده اند.

پدر شهید احمدی روشن در پایان ضمن قدردانی از رییس سازمان انرژی اتمی افزود: اسلامی اگر کاری انجام داده برای دل ما نبوده است بلکه برای پیشبرد آرمان ها و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2254

به "اسلامی: صنعت هسته ای از افتخارات و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: صنعت هسته ای از افتخارات و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید