اسپالتی: بازی بسیار مهمی را باختیم که سرنوشت فصل مان را عوض می نماید، اشتباهاتی احمقانه داشتیم

به گزارش تور روسیه ارزان، سرمربی تیم فوتبال رم ادعا کرد که نمی توانست از شکست خانگی تیمش در دور برگشت پلی آف لیگ قهرمانان اروپا و ناکامی برای راهیابی به مرحله گروهی این رقابت ها جلوگیری کند.

اسپالتی: بازی بسیار مهمی را باختیم که سرنوشت فصل مان را عوض می نماید، اشتباهاتی احمقانه داشتیم

به گزارش تور روسیه ارزان، تیم فوتبال رم با قبول شکست 3 بر صفر خانگی برابر پورتو در مجموع دو ملاقات پلی آف لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه 4 بر یک برابر این تیم پرتغالی تن به شکست داد و از رسیدن به مرحله گروهی باز ماند.

لوچانو اسپالتی پس از این بازی که تیمش در آن 9 نفره شد، به شبکه مدیاست پرمیوم گفت: اتفاقی که افتاد این بود که ما یک بازی بسیار مهم را باختیم که سرنوشت فصل مان را عوض می نماید و ما باید با این تغییر شرایط خودمان را وفق دهیم. کنترل توپ مان خوب نبود، چیزی که روی آن کلی تمرین نموده بودیم و به همین دلیل بود که من بعضی از تصمیمات به خصوص را در این بازی گرفتم. ما از عهده کار برنیامدیم و پس از دریافت گل درست همان زمانی که داشتیم خودمان را با شرایط بازی وفق می دادیم، 10 نفره شدیم و همه چیز سخت تر شد. سه کارت قرمزی که (در مجموع دو بازی) دریافت کردیم، ساده لوحانه بودند، به خصوص که به انتها رساندن بازی ها با 11 بازیکن در فصل گذشته جزو خصوصیات تیم ما بود. ما در آن فصل هرگز بهانه ای به دست داوران نمی دادیم که ما را اخراج نمایند، اما الان این اتفاق زیاد رخ می دهد و من نمی توانم دلیلش را درک کنم. ما در این بازی به مراتب می توانستیم خونسردتر باشیم.

اسپالتی ادامه داد: می توانم 15 یا 16 بازی از فصل گذشته را نام ببرم که در آنها ما کارت زردهای فراوانی گرفتیم. این شرایط برای من جدید است و تیم مان هرگز چنین درکی از این بازی نداشت به خصوص که اولین کسانی که کارت قرمز دریافتد بازیکنانی باتجربه و سطح بالای مانند فرمائلن بودند. ما قوانین و مقررات خودمان را داریم که شامل برخورد با کسانی می گردد که تیم شان را 10 نفره می نمایند. رم به بازی با رویکردی متفاوت از این عادت دارد. هفته پیش ما شاهد یک بازی متفاوت و عجیب از رم بودیم. هیچ هشداری مبنی بر اینکه قرار است چنین اتفاقی برای ما رخ دهد وجود نداشت، پس نمی شد جلوی آن را گرفت.

اسپالتی، دانیله دروسی، هافبک تیمش را در اقدامی عجیب در مرکز خط دفاعی قرار داد و لئاندرو پاردس را در خط میانی. وی در این باره مطرح نمود: ما با چند مصدوم به این بازی رسیدیم و به همین دلیل من از دروسی به عنوان یک دفاع وسط استفاده کردم، چون حفظ توپ او نسبت به سایرین بهتر است و توانایی بازی در این پست را هم دارد. شاید دفاع وسط یکی از پست های بعدی اش باشد. واقعیت این است که ما با اشتباهات احمقانه، بیش از اندازه توپ های مان را لو می دادیم، اشتباهاتی که اصلاً ضروری نبودند و این باعث شد که پورتو راحت تر بازی کند. ما نتوانستیم توپ را آن طور که می خواهیم در زمین بازی بچرخانیم و بعد از 10 نفره شدن مان از هم پاشیدیم. نتیجه دریافت در بازی های رفت و برگشت پلی آف در شرایطی که بعد از تنها 40 دقیقه از زمان بازی 10 نفره می شوید، غیرممکن است.

سرمربی پیشین زنیت در پاسخ به این سؤال که اگر می توانست به گذشته برگردد، برای بازی برابر پورتو چه چیزهایی را تغییر می داد، تأکید کرد: هیچ چیزی را تغییر نمی دادم جز شیوه ای که بازی برگشت را آغاز کردیم. ما بازی را خوب آغاز نکردیم و بیش از اندازه پاس های اشتباه داشتیم. بیشتر از همه فکر می کنم که مسائل روانی در شکست تیم مان تأثیرگذار بودند. بعد از این روزهای بسیار سختی در انتظارمان خواهد بود. مردم سعی می نمایند انگشت اتهام را به سمت ما بگیرند، اما باید چشم های مان، گوش های مان و حتی بینی های را ببندیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1145

به "اسپالتی: بازی بسیار مهمی را باختیم که سرنوشت فصل مان را عوض می نماید، اشتباهاتی احمقانه داشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپالتی: بازی بسیار مهمی را باختیم که سرنوشت فصل مان را عوض می نماید، اشتباهاتی احمقانه داشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید