دی فرانچسکو: در خانه پورتو هم رم را تیمی هجومی خواهید دید

به گزارش تور روسیه ارزان، سرمربی تیم فوتبال رم می گوید که تیمش برای دفاع از پیروزی خانگی دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با چهره ای هجومی به خانه حریف پرتغالی خواهد رفت.

دی فرانچسکو: در خانه پورتو هم رم را تیمی هجومی خواهید دید

به گزارش تور روسیه ارزان، اوزه بیو دی فرانچسکو بازیکنان رم را به خاطر پیروزی 2 بر یک خانگی شان مقابل پورتو در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ستود اما تأکید کرد که تیمش در بازی برگشت برای دفاع به میدان نخواهد رفت.

دی فرانچسکو که تیمش در دقایق انتهای به پورتو اجازه داد اختلاف را به یک گل کاهش دهد، گفت: بابت نتیجه کمی حسرت می خورم اما من به بازیکنانم به خاطر استقامت شان تبریک گفتم، به خاطر کلی موقعیت گلزنی که ایجاد کردند و اینکه در فاز دفاعی به حریف اجازه انجام کار خاصی ندادند و زمان مناسبی را برای حمله انتخاب کردند. گلی که خوردیم حتی نتیجه اشتباه مان نبود چون با یک به خاطر تغییر جهت عجیب توپ رخ داد. ما اشتباهات معدودی در این بازی داشتیم که البته این اشتباهات برای شرایطی فعلی ما عادی است. تنها چیزی که حسرتش را می خورم این است که چرا نتیجه 2 بر صفر را حفظ نکردیم اما من از عملکرد تیمم کاملاً راضی ام.

هر دو گل رم را در این بازی زانیولو به ثمر رساند، کسی که تا پیش از این هرگز در لیگ قهرمانان گلزنی نکرده بود و حالا جوان ترین ایتالیایی است که در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا در یک بازی دو گل می زند.

دی فرانسچکو ادامه داد: باید همه بازیکنان مان را تحسین کنیم و در خصوص زانیولو هم من فکر می کنم که باید به او اجازه پیشرفت داد. من به او گفتم که به عاقلانه بازی کردن ادامه دهد چرا که زدن یک گل می تواند تمرکز یک بازیکن را بگیرد و او را آن چنان ذوق زده کند که حواسش از بازی پرت گردد. زانیولو اما نه تنها تمرکزش را حفظ کرد بلکه گل دومش را هم زد. ما بازیکنی داریم که شدیداً با استعداد است و ما بسیار خوشحالیم که او را در تیم مان داریم.

دی فرانچسکو که تیمش دو هفته پیش در جام حذفی ایتالیا 7 بر یک مغلوب فیورنتینا شد، با اشاره به آن باخت اضافه کرد: شکست های بزرگ هم می تواند باعث پیشرفت شما گردد چون به شما یاری می نماید که یاد بگیرید و پخته گردد. ما در آن بازی هم می توانستیم بدون خوردن 7 گل بازی را به انتها برسانیم اما این اتفاق رخ داد. حالا باید دوباره بازی هایی مانند آنچه مقابل پورتو ارائه کردیم را انجام دهیم.

بازی برگشت رم و پورتو 15 اسفند در استادیوم دراگائو برگزار خواهد شد. دی فرانچسکو درباره آن بازی هم تأکید کرد: به نظر من بزرگترین اشتباهی که ما می توانیم برای بازی برگشت مرتکب شویم این است که دفاعی بازی کنیم تا بردمان در بازی رفت را حفظ کنیم. ما امشب دیدیم که کوچکترین حادثه ای می تواند همه چیز را تغییر دهد. من به بازیکنانم و طرفداران هم می گویم که داشتن این تعادل مهم است اما تنها افرادی که مرتکب اشتباه نمی شوند آنهایی هستند که هیچ کاری نمی نمایند. مرتکب شدن اشتباهات هم به پیشرفت شما یاری می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 451

به "دی فرانچسکو: در خانه پورتو هم رم را تیمی هجومی خواهید دید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دی فرانچسکو: در خانه پورتو هم رم را تیمی هجومی خواهید دید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید