بعضی صندوق های بازنشستگی به حیاط خلوت دولت ها تبدیل شده اند

به گزارش تور روسیه ارزان، یوسفی گفت: بعضی صندوق های بازنشستگی به حیاط خلوت دولت ها تبدیل شده اند و افرادی به علت رابطه با جریان های سیاسی وارد این صندوق ها می شوند.

بعضی صندوق های بازنشستگی به حیاط خلوت دولت ها تبدیل شده اند

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی خبرنگاران، مجتبی یوسفی نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان و مسائل معیشتی این قشر در کشور گفت: بعضی صندوق های بازنشستگی حیاط خلوت دولت ها شده اند. افراد سیاسی مانند نمایندگان سابق مجلس، وزرا، فرمانداران و استانداران، اگرچه در دوران مسئولیتشان زحمت کشیدند، اما بدون تخصص در حوزه منابع اقتصادی و تامین منابع اقتصادی به علت رابطه با جریان های سیاسی، به اسم مدیر عامل یا عضو هیئت مدیره صندوق های بازنشستگی یا شرکت های زیر مجموعه آن ها منصوب شدند که نتیجه آن، وضع کنونی این صندوق هاست.

این نماینده مجلس با تاکید بر توجه به اقشار ضعیف جامعه در قانون بودجه سال آینده به اسم اولویت نمایندگان یادآور شد: آمادگی داریم با همراهی کمیسیون های تخصصی مجلس در تدوین بودجه 1401 و برنامه هفتم، برای حل مسائل بازنشستگان و اقشار ضعیف جامعه اقدام کنیم و دولت سیزدهم هم که مردم به آن امید بسته اند، بهتر است برای اصلاح قانون لایحه ارائه دهد تا در نهایت اقدام عملی و جدی برای اصلاحات قوانین داشته باشیم.

وی با تاکید بر بازنگری در مدیریت صندوق های بازنشستگی و شرکت های تابعه آن، اضافه نمود: دولت برای ساماندهی بدهی های خود به صندوق های بازنشستگی باید از مدیران توانمند و با سابقه معین در حوزه اقتصادی استفاده کند تا مسائل بازنشستگان هم برطرف گردد.

یوسفی اضافه نمود: اگر از مدیران مناسب در صندوق های بازنشستگی استفاده نگردد و همین روش ادامه پیدا کند، به علت اینکه پنجره جوانی جمعیت در حال از دست رفتن است، در چند سال آینده بحران هایی مانند بحران های صندوق بازنشستگی فولاد، هواپیمایی هما و تامین اجتماعی را خواهیم دید که تامین معاش بازنشستگان را تحت تاثیر قرار می دهد.

این نماینده مجلس توضیح داد: آمار می گوید اگر با این فرایند جمعیتی جلو برویم و پنجره جمعیتی را از دست بدهیم، با وضعیتی مانند حالا روبرو می شویم که صندوق بازنشستگی کشوری به ازای هر شاغل، یک بازنشسته دارد و این یعنی ورودی و خروجی برابر است.

نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس اظهار کرد: الان برترین شرایط را از نظر جوان بودن جامعه داریم که اگر سیاست های دولت حمایت از فراوری به معنای افزایش ثروت باشد، دیگر مسئله ای در حوزه کارگری و کارفرمایانی که هر از چندگاهی شرکت هایشان ورشکسته می گردد، نخواهیم داشت.

وی یادآور شد: باید از ابزار های مانند بیمه های تکمیلی و سرمایه گذاری در حوزه درمان هم استفاده گردد و برای نمونه، صندوق های بازنشستگی بیمارستان تاسیس نمایند تا هم به مردم و هم بازنشستگان خدمات داده گردد.

یوسفی گفت: متاسفانه برآورد می گردد دولت به صورت حداقلی میان 200 تا 250 هزار میلیارد تومان یا بیشتر به صندوق تامین اجتماعی بدون سود ها و... بدهی دارد.

نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس بیان نمود: اگرچه مجلس پیشنهاد افزایش حقوق بازنشستگان را ارائه کرد و این افزایش هم رخ داد. اما بازنشسته ای که دخل و خرجش بیشتر می گردد و مهمان پذیر است و پس از 30 سال زحمت دچار بیماری می گردد، مسائل معیشتی دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2133

به "بعضی صندوق های بازنشستگی به حیاط خلوت دولت ها تبدیل شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی صندوق های بازنشستگی به حیاط خلوت دولت ها تبدیل شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید