بستن راهها و به تعطیلی کشاندن مدارس و دانشگاهها انتها یابد

به گزارش تور روسیه ارزان به نقل از النهرین، حزب الدعوه عراق امروز یکشنبه با صدور بیانیه ای خواهان پرهیز معترضان از بستن راهها، مدارس و دانشکده ها شد و آنرا غیرقانونی دانست.

بستن راهها و به تعطیلی کشاندن مدارس و دانشگاهها انتها یابد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

در این بیانیه آمده است: بعضی تظاهرات نمایندگان متاسفانه اقدام به قطع راهها و حمله به مراکز دولتی و نیروهای امنیتی و اموال دولتی و خصوصی می نمایند و ادارات و مدارس و مراکز آموزشی را به تعطیلی می کشانند که این به هیچ وجه قابل قبول نیست. مراکز علمی سرمایه ای متعلق به همه ملت است و آینده کشور در آن رقم می خورد. این اقدامات جرم محسوب می گردد که پیگرد قانونی دارد.

حزب الدعوه از از متولیان امور آموزشی و علمی و نیز نیروهای امنیتی و عشایر عراقی خواست که حامی مدارس و دانشگاهها باشند و با متعدیان برخورد نمایند.

این حزب همچنین بر مسالمت آمیز بودن تظاهرات تاکید نمود و آنرا حقی بر اساس قانون اساسی توصیف کرد.

این در حالی است که خبرنگار المیادین از بغداد گزارش داد: معترضان بعضی راههای اصلی را در استان کربلا بسته اند. معترضان همچنین دیوان اوقاف شیعی و سنی در مرکز شهر حله در استان بابل را بسته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 970

به "بستن راهها و به تعطیلی کشاندن مدارس و دانشگاهها انتها یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بستن راهها و به تعطیلی کشاندن مدارس و دانشگاهها انتها یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید