توافق ایران و اندونزی برای گسترش همکاری تجاری و بانکی

به گزارش تور روسیه ارزان، خبرنگاران: وزیر امور خارجه ایران گفت در سفر به جاکارتا توافق هایی برای گسترش همکاری های تجاری و بانکی بین دو کشور ایران و اندونزی منعقد شدند.

توافق ایران و اندونزی برای گسترش همکاری تجاری و بانکی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست خارجی خبرنگاران؛ محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان، که در سفر به منطقه شرق آسیا به سر می برد در صفحه توئیتری خود گزارشی از این سفر ارائه کرد. وی نوشت:

بعد از یک روز کاری شلوغ، ساعت 11 و نیم دیشب (چهارشنبه) از توکیو به وسیله سنگاپور به اندونزی آمدم و صبح ساعت 8 و نیم به جاکارتا رسیدم. اولین ملاقات امروز ساعت 10 و نیم صبح با وزیر خارجه بود. او هم مثل من قبل از وزرات، نماینده دائم اندونزی در سازمان ملل متحد بوده و لذا زبان مشترک داریم. توافق های خوبی برای گسترش همکاری های تجاری و بانکی کردیم که امیدوارم به سرمایه گذاری، تجارت و اقتصاد کشور یاری کند. در مسایل سیاسی قرار شد مشترکاً برای فضا سازی در خصوص خلع سلاح هسته ای، ایجاد مناطق عاری از سلاح هسته ای، مبارزه با تهدید و توسل به زور و همینطور پیگیری قطعنامه دنیا عاری از خشونت و افراط (پیشنهاد دکتر روحانی) همکاری کنیم. همچنین توافق کردیم برای رسیدگی به مسائل کنسولی و مسایل انسانی مربوط به شهروندان دو کشور یک گروه کار کنسولی تشکیل دهیم که همین امروز کارش را آغاز خواهد نمود . چند جلسه و سخنرانی هم امروز و فردا در جاکارتا دارم و فردا عصر پس از دیدار با رییس جمهور اندونزی به امید خدا به ایران بر می گردم.

برنامه های ژاپن هم بسیار فشرده ولی مفید بود. جمعا حدود 28 ساعت در توکیو بودم و در این مدت علاوه بر دیدار با نخست وزیر و وزیر امورخارجه، یک صبحانه کاری میهمان آقای کومارا نفر دوم حزب حاکم و رییس گروه دوستی پارلمانی ژاپن و ایران بودم که سه تن از اعضای ارشد آن گروه نیز در آن حضور داشتند. همچنین یک مصاحبه با NHK و چهار سخنرانی در همین مدت انجام شد: 1- سخنرانی و پرسش و پاسخ در جمع مسئولین شرکت های بزرگ ژاپنی در مؤسسه کیدانرن، 2- سخنرانی برای نخبگان سیاسی و اقتصادی ژاپن شامل رؤسای احزاب، نمایندگان مجلس، وزرای سابق و رؤسای بعضی شرکت های ژاپنی، 3- سخنرانی و پرسش و پاسخ برای اعضای باشگاه خبرنگاران خارجی ژاپن و 4- سخنرانی برای خانواده کارمندان مؤسسات ایرانی در توکیو.

فکر می کنم مذاکرات اقتصادی و اقتصادی در توکیو بسیار سازنده و مثمر ثمر بود و در حوزه های مختلف منجمله اجرای بخش های اقتصادی توافق ژنو به توافق های عملی و اجرایی رسیدیم که انشاءالله ظرف امروز و فردا نتایج آن در مبادلات بانکی مشهود خواهد بود.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 660

به "توافق ایران و اندونزی برای گسترش همکاری تجاری و بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق ایران و اندونزی برای گسترش همکاری تجاری و بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید