توجه به کیفیت و تولید غذا در دستور کار است

به گزارش تور روسیه ارزان، معاون وزیر جهاد گفت: توجه به کیفیت و استاندارد تولید غذا یکی از برنامه های اصلی است که در دستور کار داریم.

توجه به کیفیت و تولید غذا در دستور کار است

آقای مجتبی خیام نکویی رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در مراسم روز جهانی غذا گفت: موضوع غذا در گذشته یکی از مهم ترین مسائل حاکمیتی مطرح بوده و امسال با اتفاقاتی که در سطح جهانی شاهد بودیم، اهمیت موضوع مضاعف شد که در کشور ما هم ظهور و بروز پیدا کرد.

به گفته او، هنوز در کشورهای توسعه نیافته بخث کمیت غذا مطرح است، اما توجه به کیفیت و استاندارد تولید غذا در کشورهای پیشرفته به عنوان یکی از مسائل کلیدی مطرح است.

خیام نکویی می گوید: برای افزایش کیفیت غذا باید زیرساخت های لازم برای تولید محصول فراهم شود، در غیراین صورت از منظر عرضه به بازارهای جهانی دچار مشکل می شویم.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: یکی از مسائل مهم در دولت سیزدهم بحث ارائه محصولات با کیفیت برای مردم است، بنابراین تحول بزرگ در ارائه محصولات سالم کشاورزی داخل ایجاد می کنیم.

معاون وزیر جهاد می گوید: سازمان تات با همکاری دامپزشکی بحث برند سازمان تات مطرح است، بدنبال آن هستیم که در ارایه محصولات با کیفیت تضمین می کنیم که با این وجود استانداردهای میوه و محصولات سبد مصرفی مردم با ایجاد زیرساخت های لازم تضمین می شود.

خیام نکویی گفت: در کشورهایی که تمرکز در حوزه سلامت است، کمترین هزینه برای درمان دارند که این تغییر نگاه در حوزه کشاورزی است و محور روی سلامت می گذاریم.

خبرنگاران اقتصادی صنعت ، تجارت و کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 آبان 1401 بروزرسانی: 1 آبان 1401 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2470

به "توجه به کیفیت و تولید غذا در دستور کار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجه به کیفیت و تولید غذا در دستور کار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید