جزئیات جلسه مشترک اعضای شورا و مجمع نمایندگان تهران

به گزارش تور روسیه ارزان، علی اعطا در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به جزئیات جلسه مشترک امشب نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر و شهردار تهران گفت: در جلسه مجمع امید که امشب در شورا برگزار گردید، نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، شهردار و اعضای شورا حضور داشتند.

جزئیات جلسه مشترک اعضای شورا و مجمع نمایندگان تهران

وی ادامه داد: در این جلسه دو موضوع مطرح شد. یکی موضوع لایحه مالیات بر ارزش افزوده و دیگری قانون منع به کارگیری بازنشستگان که شهردار تهران صرفا در زمان بحث اول حضور داشت. در بحث بازنشستگی شهردار، محور مشترک نظرات اعضای شورا، ضرورت حفظ ثبات در مدیریتی شهری بود. استدلالهای شورا به تفصیل توسط تعدادی از اعضا مطرح شد. استدلالهایی از منظر مصالح و منافع عمومی شهر و همچنین استدلالهایی از منظر حقوقی. اعطا با بیان اینکه نمایندگان مجلس هم نقطه نظرات مختلفی مطرح کردند، گفت: در رابطه با راهکارهای ممکن پیشنهادهایی مطرح شد.

وی افزود: با توجه به استدلالهایی که از سوی شورا مطرح شد و البته موافقین و مخالفینی هم داشت، به نظر می رسد اقدام برای استفساریه یا ارایه یک طرح دوفوریتی، دو راهکار ممکن باشد. سخنگوی شورای شهر تهران توضیح داد: از مجموع نقطه نظرات نمایندگان به نظر می رسد بحث اصلاح قانون و طرح دوفوریتی سخت است با این وجود قرار شد موضوع طرح اصلاحی دوفوریتی به صورت جدی از سوی جمعی از نمایندگان محترم و با همکاری اعضای شورا دنبال گردد. وی افزود: از سویی این احتمال را می دهیم که در استفساریه، نقطه نظری که شورا در رابطه با عدم شمول شهرداران دنبال می نماید، مورد توجه و توافق قرار گیرد و بنابرین موضوع از این منظر هم دنبال خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 128

به "جزئیات جلسه مشترک اعضای شورا و مجمع نمایندگان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات جلسه مشترک اعضای شورا و مجمع نمایندگان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید