خادمی: راه آهن چابهار-زاهدان همسایگان را به شبکه ریلی کشور وابسته می کند

به گزارش تور روسیه ارزان، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا های حمل و نقل کشور گفت: با بهره برداری از راه آهن چابهار-زاهدان، برای افغانستان به بنادر ایران وابستگی ایجاد می شود.

خادمی: راه آهن چابهار-زاهدان همسایگان را به شبکه ریلی کشور وابسته می کند

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، خیرالله خادمی با اشاره به شروع ریل گذاری راه آهن چابهار - زاهدان از سمت چابهار با حضور وزیر راه، گفت: ما در تیر ماه امسال از سمت زاهدان ریل گذاری این پروژه را شروع کردیم و این جهت در کریدور ریلی شمال به جنوب و شرق به غرب قرار گرفته است.

وی گفت: طول این پروژه از چابهار تا سرخس 1400 کیلومتر است و یکی از استراتژیک ترین و مهمترین پروژه های ریلی به شمار می رود.

خادمی با بیان اینکه این پروژه بلندترین کریدور ریلی کشور است، افزود: 80 میلیون متر مکعب خاکبرداری از آن شروع شده که دو برابر خاکبرداری سد کرخه به عنوان بزرگترین سد خاکی کشور عملیات خاکی در آن انجام شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: 32 کیلومتر ریل گذاری در این پروژه انجام شده و امروز هم حدود 84 کیلومتر ریل گذاری از سمت چابهار انجام شده و پیشرفت فیزیکی کل پروژه 48 درصد است و پیشرفت زیرسازی این پروژه هم به 163 درصد رسیده است.

وی شرح داد: تا پایان سال 1400 ساخت این پروژه به اتمام می رسد و یکی از بزرگترین بنادر اقیانوسی کشور را به شبکه ریلی متصل می کند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا های حمل و نقل کشور با بیان اینکه شهر های چابهار، نیک شهر، ایرانشهر را در جنوب استان به شبکه ریلی متصل می کند، ادامه داد: ما هم اکنون از زاهدان به سمت مرز میرجاوه و پاکستان خط آنتنی داریم و خواف به هرات در افغانستان خط آنتنی داریم که با اتصال آن کشور های همسایه به ما متصل می شوند و برای افغانستان که کشور محصور در خشکی است باعث ایجاد وابستگی به بنادر ایران می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1610

به "خادمی: راه آهن چابهار-زاهدان همسایگان را به شبکه ریلی کشور وابسته می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خادمی: راه آهن چابهار-زاهدان همسایگان را به شبکه ریلی کشور وابسته می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید