خبرنگاران پیشقراولان واکسن کوو پارس رازی را دریافت کردند

به گزارش تور روسیه ارزان، تهران - خبرنگاران - معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: واکسن به پیشقراولان (داوطلبان گروه اول) تست انسانی واکسن کرونا با عنوان کوو پارس رازی، تزریق شد.

خبرنگاران پیشقراولان واکسن کوو پارس رازی را دریافت کردند

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

دکتر محمد حسن فلاح مهرآبادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش خبرنگاران اضافه نمود: 3 داوطلب دیگر در قالب گروه اول تست انسانی، امروز (16 اسفند ماه) واکسن خود را دریافت کردند.

وی، تعداد داوطلبان این گروه را 13 نفر اعلام نمود و اضافه نمود: این داوطلبان از 10 اسفند تا امروز واکسن را دریافت کردند.

وی گفت: قبل از این، 2 داوطلب 10 اسفند و 4 داوطلب هم 12 اسفند و 4 داوطلب دیگر این واکسن رازی کوو پارس را دریافت نموده بودند.

فلاح، تعداد داوطلبان فاز اول تست انسانی این واکسن را 133 نفر اعلام نمود و گفت: 13 نفر در گروه اول و بقیه هم در چهار گروه 30 نفره به ترتیب وارد این طرح مطالعاتی خواهند داشت.

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: حال عمومی داوطلبانی که این واکسن را دریافت کردند خوب است و عارضه جدی در آنان مشاهده نشده است.

به گزارش خبرنگاران، کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس موسسه رازی که نخستین واکسن تزریقی- استنشاقی پروتئین نوترکیب کرونا است، با تزریق مرحله اول تست انسانی به 2 داوطلب مرد روز یکشنبه (10 اسفند) با حضور کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، جلیل کوهپایه زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران و جمعی از مسوولان و محققان در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) تهران شروع شد.

ترزیق واکسن رازی کووپارس دومین واکسن ایرانی کرونا است که از 10 اسفند ماه روی داوطلبان این طرح مطالعاتی انجام شد.

واکسن رازی کووپارس نخستین واکسن تزریقی - استنشاقی پروتئین نوترکیب کرونا است که توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و مطابق با دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت فراوری و روز دوشنبه (20 بهمن ماه) در همین موسسه مستقر در کرج رونمایی شد

موسسه رازی از اسفند سال 1398 کار ساخت واکسن را شروع و از روش واکسن پروتئینی نوترکیب که از ایمن ترین واکسن ها است، برای فراوری آن استفاده کرد.

این موسسه در فاصله زمانی اسفند 98 تا انتها فروردین 99، کار طراحی این واکسن را به انتها رساند، در اردیبهشت دُزسنجی و فرمولاسیون انجام شد و از خرداد ماه 99، آزمایش این واکسن روی 500 حیوان صورت گرفت.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1842

به "خبرنگاران پیشقراولان واکسن کوو پارس رازی را دریافت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیشقراولان واکسن کوو پارس رازی را دریافت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید