دانشگاه ها و مراکز علمی، پژوهشی از قانونسن بازنشستگی مستثنی هستند

به گزارش تور روسیه ارزان، قائم مقام وزیر علوم با تاکید بر اینکه دانشگاه ها و وزارت علوم از قانونسن بازنشستگی مستثنی هستند، گفت: قانون اخیر سن بازنشستگی شامل مراکز و دانشگاه های وابسته به وزارت علوم نمی گردد.

دانشگاه ها و مراکز علمی، پژوهشی از قانونسن بازنشستگی مستثنی هستند

دکتر باقری در گفت وگو با خبرنگار تور روسیه ارزان، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: دانشگاه ها، مراکز علمی، پژوهشی و فناوری بر اساس ماده 1 قانون احکام داخلی از قوانین جاری کشور مستثنی و تابع ضوابط آیین نامه های استخدامی مصوب هیات های امنا بوده و ضوابط متفاوتی دارند. بنابراین قانونسن بازنشستگی مشمول مسئولان آموزش عالی، روسای دانشگاه ها و پژوهشگاه ها نخواهد شد.

وی در ادامه توضیح داد: با وجود اینکه دانشگاه ها، مراکز علمی، پژوهشی و فناوری از قوانین جاری کشور مستثنی هستند اما در حال حاضر مسئول یا رییس بازنشسته ای در این مراکز وجود ندارد و رویکرد وزارت علوم در انتصاب افراد مبتنی بر جوانگرایی خواهد بود.

قائم مقام وزیر علوم اعلام نمود: در حال حاضر فقط رییس دو دانشگاه کشور بازنشسته بودند که یکی از این افراد استعفا داده و دنبال جایگزینی برای کرسی این دانشگاه هستیم و وضعیت رییس دانشگاه دیگر نیز در مرحله آنالیز قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 130

به "دانشگاه ها و مراکز علمی، پژوهشی از قانونسن بازنشستگی مستثنی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه ها و مراکز علمی، پژوهشی از قانونسن بازنشستگی مستثنی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید