نمایش مشق های ناصری در حوضخانه کاخ گلستان

به گزارش تور روسیه ارزان، به گزارش خبرنگاران، آفرین امامی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان چهارشنبه 24 شهریورماه 1400 در این باره گفت: نمایشگاه مجازی مشق های ناصری با 13 اثر گزینش شده از طراحی و نقاشی های ناصرالدین شاه است به نمایش گذاشته می شود.

نمایش مشق های ناصری در حوضخانه کاخ گلستان

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان افزود: ناصرالدین شاه که ذوق هنری خود را در هنرهای مختلف محک می زد، چه در زمان ولایت عهدی که در تبریز سکونت داشت و چه پس از آنکه به تختگاه تهران مهاجرت کرد و در کاخ گلستان به حکومت نشست، به هنر نقاشی و طراحی علاقه مند بود.

امامی یادآوری کرد: ناصرالدین شاه از شاگردان میرزا حسن خان صنیع الملک غفاری بوده که با ذوق شاهانه خود و با قلم آهن و مرکب سیاه، صورت درباریان و زنان اندورنی را نقاشی کرده و با مناسبت، جمله یا شعری را در حاشیه آن ها می نوشته است.

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: اسلوب نقاشی های ناصرالدین شاه همانند استادش برپایه طبیعت گرایی و یادآوری جز به جز همه چشم اندازهای طبیعی به همان شکلی که می دیده است به تصویر کشیده و مانند استادش دارای نگاهی مدرن و متاثر از فرهنگ اروپایی است و کوشیده است تا با کپی برداری از استادش آثار را با نقاشی دیرین ایرانی و نگارگری پیوند دهد.

نمایشگاه مجازی مشق های ناصری امروز چهارشنبه 24 شهریورماه 1400 گشایش می یابد و از نشانی صفحه رسمی اینستاگرام مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان golestanpalace@ در دسترس است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2107

به "نمایش مشق های ناصری در حوضخانه کاخ گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش مشق های ناصری در حوضخانه کاخ گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید