واکنش اتحادیه اروپا به عدم پذیرش بازرس آژانس در ایران

به گزارش تور روسیه ارزان به نقل از خبرگزاری فرانسه، ، ماریا کوچیانچیچ، سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای نسبت به عدم پذیرش یک بازرس مشکوک آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران واکنش نشان داد و نسبت به این موضوع اظهار نگرانی کرد.

واکنش اتحادیه اروپا به عدم پذیرش بازرس آژانس در ایران

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

در بیانیه سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ادعا شده است که این اتحادیه از اتفاقاتی که در ارتباط با یک بازرس آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران اتفاق افتاده، به شدت نگران است.

هفته گذشته مسئولین سازمان انرژی اتمی ایران از ورود یکی از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به سایت غنی سازی نطنز جلوگیری کردند، سازمان انرژی اتمی ایران، علت این اقدام را نگرانی از احتمال همراه داشتن مواد مشکوک اعلام نمود.

سازمان انرژی اتمی ایران عصر چهارشنبه اعلام نمود: به طور معمول وسائل همراه تمام بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی، در بدو ورود به هر یک از سایت های هسته ای مورد تفتیش و کنترل قرار می گیرد.

در گزارش سازمان انرژی اتمی آمده است: در ظاهر هنگام ورود این خانم بازرس تجهیزات کنترلی علامت هشدار را نشان داده است و به همین دلیل ضمن کنترل وسایل همراه بازرس از ورود او به سایت جلوگیری شده و مراتب امر به آژانس بین المللی انرژی اتمی منعکس شد و از طرف جمهوری اسلامی ایران به آژانس اعلام می گردد که پذیرش قبلی این بازرس، لغو شده تلقی می گردد.

این گزارش می افزاید: ایران همچنین خواهان همکاری آژانس برای ادامه تحقیقات در این خصوص شده است که آژانس نیز در پاسخی کتبی این موضوع را می پذیرد. در نتیجه لغو پذیرش بازرس، وی با ناتمام گذاشتن ماموریت خود ایران را به مقصد وین ترک نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 845

به "واکنش اتحادیه اروپا به عدم پذیرش بازرس آژانس در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اتحادیه اروپا به عدم پذیرش بازرس آژانس در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید