چگونه با مدیریت زبانمان زندگی بهتری داشته باشیم؟

به گزارش تور روسیه ارزان، تحقیقات نشان داده است که نحوه مدیریت زبان ما تأثیرات قابل توجهی بر زندگیمان دارد.

چگونه با مدیریت زبانمان زندگی بهتری داشته باشیم؟

کلمات خاص خبر می دهند که چقدر محتمل است فردی فعال یا واکنش گرا، مثبت یا منفی، و جوابگو یا سرزنش گر است.

اگر ما برای مدیریت زبانمان آگاهانه کلمات را انتخاب کنیم، تاثیر زیادی بر ذهنیت و در نتیجه موفقیت ما خواهد داشت. در این گزارش چند نمونه از این موضوع ارائه شده است:

افرادی که بیش از حد از کلمه سعی خواهم کرد استفاده می نمایند، به ندرت کار زیادی انجام می دهند. گفتن کلمه کوشش فقط یک راه پر سر و صدا برای انجام ندادن کاری است. گویی آن ها پیش از موعد برای شکست خود یا انجام ندادن کار، برنامه ریزی می نمایند.

از آنجایی که آن ها به طور کامل متعهد به کسب نتایج نیستند و یا خود را به انجام آنچه که می گویند برایش کوشش خواهند کرد متعهد نمی دانند، در صورت عدم موفقیت، هیچ کس واقعاً نمی تواند آن ها را مسئول بداند.

اگر می خواهید که به نتیجه مورد نظر برسید، از گفتن اینکه کوشش می کنید دست بردارید و از قبل تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید تمام کوشش خود را به کار بگیرید یا خیر؛ اگر واقعا کاری را قصد دارید که انجام دهید، بگوئید انجام خواهم داد نه اینکه کوشش خواهم کرد.

با ایجاد این تغییر کوچک در گفتار، سیگنال هایی به مغز خود می فرستید که نشان می دهد جدی هستید و به احتمال زیاد هر کاری را که ضروری است انجام می دهید.

جمله این کار را باید انجام دهم وقتی می گوییم باید کاری را انجام دهیم، در واقع می خواهیم بگوئیم که من به انجام این کار تمایل ندارم، اما باید آن را انجام دهم.

عمل کردن از روی تعهد یا زور و اجبار قطعاً بسیار ناامید نماینده است؛ برای مثال ممکن است نخواهید کاری را که همسرتان گفته انجام دهید اما می خواهید رابطه خوبی با او داشته باشید، یا ممکن است نخواهید پروژه اضافی را در محل کار انجام دهید اما می خواهید که پول بیشتری دریافت کنید یا پیشرفت داشته باشید.

وقتی بفهمیم که کار های کوچکی که لزوماً نمی خواهیم هیچ وقت انجام دهیم، دقیقاً همان چیز هایی هستند که به چیز هایی که می خواهیم منجر می شوند، مانند یک رابطه عالی یا یک ترفیع، می توانیم از انجام آن ها لذت ببریم. وقتی تصمیم می گیریم کار های روزانه خود را به عنوان یک نعمت و نه به عنوان یک زحمت بدانیم، شرایط بهتری خواهیم داشت. ما باید یادبگیریم که به جای داشتن نگاه منفی به امور، باید نگاه مثبت داشته باشیم.

شما می توانید این کار را انجام دهید به جای شما باید این کار را انجام دهید.

ما در خطاب قرار دادن دیگران برای اینکه چه کاری باید انجام دهند و چه کاری انجام ندهند عالی هستیم و بسیاری از ما قبل از اینکه اطلاعات کافی در خصوص مخاطبین، علایق، اهداف و رویاهایشان به دست آوریم، این کار را انجام می دهیم و به سادگی به آن ها بر اساس مدل خودمان توصیه می کنیم.

در واقع بسیاری احساس می نمایند که گفتن اینکه باید کاری را انجام دهند نه فقط قضاوت آمیز یا خودپسندانه، بلکه توهین آمیز و بی احترامی است.

اگر واقعاً می خواهید دیگران را درک کنید، همواره برترین کار این است که احتمالات را با گفتن این جملات مطرح کنید: به نظر می رسد این نقطه دردناکی در زندگی شماست و شما در پی تغییر سریع هستید و می توانید اینکار را انجام دهید. ما با این شیوه به مخاطب می گوئیم که به استقلال و اراده آزاد آن ها احترام می گذاریم.

منبع: ارم نیوز

خبرنگاران اجتماعی ازدواج و خانواده

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 مهر 1401 بروزرسانی: 1 مهر 1401 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2455

به "چگونه با مدیریت زبانمان زندگی بهتری داشته باشیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با مدیریت زبانمان زندگی بهتری داشته باشیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید