کانادا به دنبال میانجی گری امارات و انگلیس است

به گزارش تور روسیه ارزان به نقل از رویترز، منابع مطلع می گویند بعد از آنکه تعیین شد آمریکا قصد مداخله در مناقشه ریاض-اتاوا را ندارد؛ دولت کانادا به دنبال میانجی گری امارات و انگلیس است.

کانادا به دنبال میانجی گری امارات و انگلیس است

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گفته یکی از این منابع، دولت لیبرال جاستین ترودو نخست وزیری کانادا که مواضع حقوق بشری عربستان را زیر سوال برده است، به دنبال مددجویی از امارات است.

به این ترتیب، اتاوا کلید حل مشکل را در یاری دریافت از دوستان منطقه ای می بیند و انتظار دارد اوضاع هرچه زودتر سامان بگیرد.

همچنین انتظار می رود کانادا برای حل مشکل دست به دامن انگلیس گردد. دولت لندن دیروز سه شنبه هر دو طرف مناقشه را به خویشتنداری دعوت کرد.

این منابع همچنین اذعان کردند که اتاوا با نظر کارشناسان حوزه سیاست خارجی مبنی براینکه مناقشه فعلی ریشه در منازعات داخلی عربستان بر سر اصلاحات محمدبن سلمان ولیعهد سعودی دارد، موافق است.

لازم به ذکر است وزارت خارجه کانادا هنوز درخصوص احتمال میانجی گری امارات و انگلیس اظهارنظری ننموده است.

به گزارش تور روسیه ارزان، عربستان سعودی از موضع حقوق بشری کانادا به خشم آمده و سفیر این کشور را اخراج کرد. کلیه روابط تجاری، تبادلات فرهنگی، خدمات درمانی و پروازهای میان 2 کشور نیز لغو شده است.

متحدین خاورمیانه ای عربستان از اقدام این کشور دفاع نموده اند حال آنکه متحدین غربی نظیر آمریکا و انگلیس با اتخاد موضع نسبتاً خنثی، 2 کشور را به خویشتنداری و حل مناقشه از راه های دیپلماتیک فرامی خوانند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 532

به "کانادا به دنبال میانجی گری امارات و انگلیس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا به دنبال میانجی گری امارات و انگلیس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید