کاهش علاقه مردم به زدن واکسن ایرانی

به گزارش تور روسیه ارزان، گروه افکارسنجی دفتر طرح های ملی پژوهشکده فرهنگ، هنر و ارتباطات پنجمین موج نظرسنجی خود درباره کرونا را که در اواخر اردیبهشت انجام داد منتشر نموده است.

کاهش علاقه مردم به زدن واکسن ایرانی

به گزارش روزنامه اعتماد، براساس این نظرسنجی و با فاصله زیاد مردم راهکار اصلی مبارزه با کووید-19 را تهیه واکسن دانسته اند (33 درصد واردات سریع و 30 درصد فراوری داخل را گفته اند) و این نشان دهنده درک مردم از تأثیر واکسن است. 73 درصد ابراز تمایل به زدن واکسن نموده اند، ولی نکته مهم این است که علاقه به زدن واکسن ایرانی از 42 درصد در بهمن 1399 به 30 درصد در اردیبهشت 1400 رسیده است.

در مقابل مطلوب بودن واکسن خارجی از 17 درصد به 24 درصد افزایش یافته است. این نگرش به احتمال فراوان اکنون (تیر 1400) به سود واکسن خارجی بیشتر شده است. 20 درصد مردم براساس قول مسوولان معتقد بودند که تا انتها خرداد بهره برداری از واکسن داخلی شروع می گردد که در عمل نشده است و این موجب بی اعتمادی بیشتر مردم می گردد.

نکته مهم این است که مردم در پاسخ به این پرسش که مهم ترین عامل استمرار کرونا چیست طی ماه های گذشته تغییر عقیده جدی داده اند. در بهمن 1399، حدود 46 درصد از پاسخگویان، کم توجهی مردم به دستورالعمل های بهداشتی را عامل استمرار کرونا می دانستند.

این رقم در اردیبهشت ماه سال جاری به 36 درصد تنزل یافته. در عوض بی توجهی و آسان گیری مسوولان از 25 درصد به 48 درصد افزایش یافته که حکایت از ارزیابی منفی از مدیریت کرونا در فاصله کوتاه چند ماهه بهمن تا اردیبهشت است. این تغییر نگاه تحت تاثیر سیاست های نادرست واردات و فراوری واکسن داخلی است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 مرداد 1400 بروزرسانی: 17 مرداد 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2060

به "کاهش علاقه مردم به زدن واکسن ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش علاقه مردم به زدن واکسن ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید