کرونا در اروپا، شکایت ایتالیا از شرکت آمریکایی فایزر، 1820 مرگ کرونایی دیگر در انگلیس

به گزارش تور روسیه ارزان، بر اساس جدیدترین اخبار رسانه های اروپا ایتالیا اعلام نموده که شکایت از شرکت فایزر به دلیل بد قولی در تحویل واکسن را در دستور کار قرار می دهد و انگلیس هم با اعلام 1820 مورد مرگ در اثر ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت رکورد جدیدی را ثبت کرد.

کرونا در اروپا، شکایت ایتالیا از شرکت آمریکایی فایزر، 1820 مرگ کرونایی دیگر در انگلیس

با ما سفر کنید و با قیمت روز تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، انستیتو رابرت کخ آلمان از شهفرایندان خواست سفرها در اتحادیه اروپا را تا جایی که امکان دارد محدود نمایند.

رئیس این نهاد بهداشتی مهم در آلمان در این باره گفت: درخواست من این است که همه انسان ها تنها در صورتی به سفر بفرایند که ضرورت دارد.

وی هر مورد ابتلا را هم زیاد دانست و از احتمال بسته شدن مرزها برای مهار این بیماری اطلاع داد.

برلین و فرانسه از احتمال بستن مجدد مرزها اطلاع داده اند

ویروس جهش یافته انگلیسی هم همچنان در آلمان در حال گسترش است و وزیر بهداشت ایالت نوردراین- وست فالن آلمان از کشف 3 مورد آلودگی به این ویروس در بین ساکنان این ایالت اطلاع داده است.

دولت فرانسه هم کنترل های مرزی برای مهار کرونا را درخواست نموده است. این درخواست از طرف سخنگوی دولت فرانسه مطرح شده است.

سران کشورهای اروپایی عصر پنج شنبه در یک کنفرانس ویدئویی به مسئله بحران کرونا و بخصوص شیوع ویروس انگلیسی خواهند پرداخت.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم بستن مرزها برای مهار کرونا را رد ننموده است. وی اعلام نموده که در صورت عدم همکاری کشورها در اعمال محدودیت ها برای مهار کرونا برلین برای بستن مجدد مرزها آمادگی دارد.

اورزو لا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی در سخنانی در مجلس اروپا بستن مرزها را به صورت کلی راه حل مناسبی برای مهار کرونا ندانسته است.

وی گفته است: این اقدام به بازار داخلی اروپا آسیب می رساند و به اندازه اقدامات هدفمند دیگر کارساز نیست.

فون در لاین تاکید نمود که باید یک استراتژی مشترک برای تست گیری و ردیابی زنجیره سرایت ها پیدا کنیم و چنین رویکرد مشترکی برای سفرها و مرزها هم ضرورت دارد

کاهش شدید سرمایه گذاری شرکت های اروپایی پیامد بحران کرونا

بانک سرمایه گذاری اروپا هم درباره کاهش شدید سرمایه گذاری ها در اروپا پیامد بحران کرونا هشدار داده است. ورنر هویر، رئیس این بانک اروپایی اعلام نموده است که حدود 45 درصد شرکت های اروپایی به دلیل بحران کرونا سرمایه گذاری های خود را کاهش داده اند. تنها 6 درصد انتظار سرمایه گذاری بیشتر را دارند.

تهدید ایتالیا علیه شرکت فایزر

ایتالیا هم شرکت فایزر را تهدید نموده که به دلیل تاخیر در تحویل واکسن اقدامات قانونی را علیه این شرکت در پیش خواهد گرفت. دومنیکو آرکوری، کمیسر شرایط اضطراری ناشی از همه گیری کرونا در ایتالیا در این باره گفته است که حمایت از سلامت شهفرایندان قابل مذاکره نیست.

وی تاکید نموده که فرایند واکسیناسیون در ایتالیا نمی تواند کند گردد بخصوص برای افرادی که بعد از دریافت اولین دوز واکسن حالا به دوز دوم احتیاج دارند. به گفته وی حدود 29 درصد از واکسن های وعده داده شده از طرف شرکت فایزر به ایتالیا در این هفته تحویل داده نشده است. بر اساس آمارهای رسمی تا به حال در ایتالیا حدود 1.2 میلیون نفر واکسینه شده اند.

شرکت فایزر آدینه گذشته بیان کرد که برای 3 تا 4 هفته ارسال واکسن به اروپا را بنا به دلایلی از جمله ازون تغییرات و بازسازی ها کاهش می دهد.

مارکوس زودر، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان هم برای فراوری بیشتر واکسن کرونا در آلمان و امنیت بیشتر در تامین این ابزار ضد کرونایی تاکید نموده و به صورت غیر مستقیم شرکت آمریکایی فایزر را متهم کرد که آمریکا را به بقیه کشورها ترجیح می دهد.

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم به شرکت فایزر به دلیل کاهش تحویل واکسن کرونا انتقاد وارد نموده است. شرکت فایزر هفته گذشته بیان کرد که به دلیل بازسازی در کارخانه نمی تواند به وعده های خود برای تحویل واکسن کرونا کاملا پایبند بماند.

وی این مسئله را کاملا قابل درک دانست که برای افزایش ظرفیت ها در دراز مدت باید در کوتاه مدت نوسازی ها و تغییراتی ایجاد گردد، اما این را بسیار بسیار ناخوشایند دانست که این مسئله یک شبه به اروپا ابلاغ شده است

مسابقه بین واکسیناسیون و ویروس انگلیسی در آلمان

پزشکان بخش های مراقبت های ویژه در آلمان هم ویروس جهش یافته انگلیسی را چالش بزرگی برای هفته های آینده ارزیابی نموده و گرنوت مارکس ، رئیس انجمن مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان(Divi). از نوعی مسابقه بین ویروس انگلیسی و واکسیناسیون سخن گفته و اظهار داشته که برای اینکه از به وجود آمدن شرایطی مانند اسپانیا و انگلیس در کشور جلوگیری کنیم باید حتی المقدور افراد بیشتری واکسینه شوند.

وی بیان کرد که گسترش ویروس جهش یافته انگلیسی به افزایش شمار مبتلایان و در نهایت بستری بیماران بیشتر در بخش های مراقبت های ویژه منجر می گردد.

رکورد جدید مرگ های کرونایی روزانه در انگلیس

نهادهای بهداشتی انگلیس هم روز چهارشنبه رکورد جدیدی را در آمار مبتلایان به کرونا ثبت کردند و از مرگ 1820 نفر دیگر در این کشور در اثر ابتلا به کرونا اطلاع دادند. 38905 نفر دیگر هم در این مدت به کرونا مبتلا شده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1743

به "کرونا در اروپا، شکایت ایتالیا از شرکت آمریکایی فایزر، 1820 مرگ کرونایی دیگر در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، شکایت ایتالیا از شرکت آمریکایی فایزر، 1820 مرگ کرونایی دیگر در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید