کلاس های آمادگی کنکور دروازه ورود به دانشگاه، یا راهی برای درآمد

به گزارش تور روسیه ارزان، کنکور که تمام می گردد انتشار تصاویر با آرم و نشان کلاس ها و مراکز آمادگی و آموزشی کنکور استارت می خورد؛ هر یک از آموزشگاه ها عکس هایی از دارندگان رتبه های برتر پوستر نموده و برای تبلیغ از آنها استفاده می نمایند، بی آنکه کسی درستی آن را تایید نموده باشد.

کلاس های آمادگی کنکور دروازه ورود به دانشگاه، یا راهی برای درآمد

به گزارش تور روسیه ارزان ، انتشار تصاویر دانش آموزانی که با رتبه های خوب از سد کنکور عبور نموده اند، سال هاست به روشی برای جذب متقاضیان بیشتر بدل گردیده است؛ اگرچه مردم دیر باور کمتر به این تبلیغات توجه نموده و آگاهی هایشان پیرامون عملکرد آموزشگاه ها و مراکز آمادگی کنکور را به شیوه های دیگری کسب می نمایند.

در این بین صاحب نظران بسیاری هستند که با اصل برپایی آموزشگاه های کنکور مخالفند و اعتقاد دارند که این مراکز به نوعی رانت برای کسب درآمدهای سرشار است. این عده حتی اعتقاد دارند که یکی از دلایل حذف نشدن کنکور در این سال ها، نفوذ و مقاومت صاحبان مراکز آموزشی بوده است.

اگرچه نمی توان تاثیر کلاس ها و آموزشگاه های آمادگی کنکور را به شکل کامل نادیده گرفت و بر این اعتقاد پای فشرد که چنین مراکزی هیچ تاثیری در موفقیت افراد و عبور از سد کنکور نداشته است.

در این بین مراکز کنکور معتبری نیز وجود دارد که تاثیرگذاری آنها در یک یا چند درس طی سال های متمادی تایید گردیده است؛ مراکزی که دانش آموزان و اولیاء دانش آموزان نیز برای حضور در کلاس های آنها ابراز تمایل نموده و تاثیرگذاری آنها را تایید می نمایند.

اکثر این مراکز در قالب گروه های آموزشی طی سال های گذشته تاکنون فعالیت های خود را دنبال نموده اند؛ مدیرعامل یکی از این گروه های آموزشی که با عنوان ماز فعالیت می نماید نیز در خصوص انتشار تصاویر دانش آموزان توسط برخی مراکز گفت: همه ساله بعد از اعلام نتایج کنکور موسسات آموزشی مدعی می شوند که دانش آموزان رتبه برتر در موسسه متبوع آنان مشغول به تحصیل بوده اند.

آرمان موسوی زاده ادامه داد: مسئولان این موسسه ها کسب رتبه برتر برخی از دانش آموزان در کنکور را حاصل آموزش های خود دانسته و این مسئله را دست مایه تبلیغات برای جذب متقاضی بیشتر برای سال آینده می نمایند.

او با تاکید براینکه چنین ادعاهایی جز در مورد چند موسسه و گروه آموزشی، کذب است؛ گفت: سال جاری نیز به دنبال همین روند خبری در یکی از خبرگزاری ها منتشر و براساس آن ادعا گردیده بود امیررضا براتی نفر اول رشته علوم تجربی بر خلاف اعلام قبلی در گروه آموزشی ماز آموزش ندیده و دانش آموز یکی دیگر از موسسه های کنکور بوده است .

موسوی زاده البته ادعا دارد که نه تنها امیررضا براتی و دیگر نفرات برتر کنکور سال جاری، بلکه تمام رتبه های اول کنکور طی 5 سال گذشته در آزمون های ماز شرکت نموده اند و اسناد و مدارک این موضوع نیز شاهد چنین مدعایی است.

او با اشاره به اینکه مصاحبه های رتبه های برتر کنکور در 5 سال گذشته را می توان در فضای مجازی و خصوصا آپارات جست و جو کرد، گفت: وکیل گروه آموزشی ماز به دنبال پیگیری قانونی موضوع خبر منتشر گردیده است اما رسانه ها باید با هوشیاری و دقت بیشتری نسبت به انتشار اخبار اقدام نمایند.

این فعال در زمینه آموزش های قبل از کنکور با بیان اینکه هیچ تبلیغی در رسانه ها انجام نداده اما جامعه آماری دانش آموزان تحت آموزش گروهش طی 5 سال از 20 نفر به 20 هزار نفر رسیده است، گفت: هزینه های دریافتی این موسسه به نسبت سایر گروه های آموزشی یک هفتم است و تمام این هزینه به نوعی صرف آموزش دانش آموزان ثبت نام گردیده می گردد.

موسوی زاده در مقابل این ادعا که اگر موسسه ها و گروه های آموزش کنکور هم نباشند؛ افرادی که رتبه های برتر هستند باز هم قادر به کسب رتبه برتر خواهند بود، گفت: با آنالیز نتایج کنکور و درصدهای کسب گردیده توسط دانش آموزان در سال های مختلف متوجه می شویم که گروه های آموزشی تاثیر قابل توجهی در ارتقاء افراد داشته است.

به گزارش تور روسیه ارزان، طی سال های اخیر میزان حضور دانش آموزان پشت کنکوری در آزمون های شبیه سازی گردیده موسسه ها و گروه های آموزشی افزایش چشمگیری یافته است.

بسیاری از این دانش آموزان که سال های گذشته در چنین آزمون هایی شرکت نموده اند نیز معتقد هستند که رتبه های کسب گردیده در چنین آزمون های با رتبه نهایی آنان در کنکور تناسب داشته است.

شرکت نمایندگان در دوره های آموزشی کنکور در عین حال تنها چند موسسه و گروه آموزشی را مورد تایید قرار داده و معتقد هستند که برخی از این گروه ها در تک درس و بعضا در چند درس از توانایی خوبی در آموزش و برگزاری آزمون برخوردارند.

این افراد در عین حال تاکید دارند که اکثر دانش آموزان در دوره های آموزشی برگزار گردیده توسط موسسه های مختلف شرکت می نمایند و نمی توان تاکید داشت که الزاما کسب رتبه خوب تاثیر آموزش های ارائه گردیده یک موسسه بوده است؛ در این بین نباید توانمندی فردی و شرایط خانواده و دیگر مسائل تاثیرگذار را نادیده گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 72

به "کلاس های آمادگی کنکور دروازه ورود به دانشگاه، یا راهی برای درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاس های آمادگی کنکور دروازه ورود به دانشگاه، یا راهی برای درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید