فرآورده گیاهی محرک رشد طیور تولید شد، تقویت سیستم ایمنی مرغ ها

به گزارش تور روسیه ارزان، دکتر مرتضی ابوعلی دانش آموخته رشته داروسازی از دانشگاه علوم پزشکی تهران و مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده فرآورده گیاهی برای تقویت سیستم ایمنی و رشد طیور به خبرنگاران گفت: این محصول دانش بنیان و نوآورانه برای تقویت رشد و سیستم ایمنی طیور مورد استفاده قرار می گیرد.

فرآورده گیاهی محرک رشد طیور تولید شد، تقویت سیستم ایمنی مرغ ها

وی با بیان اینکه این فرمولاسیون مورد مشابهی در کشور ندارد گفت: در تولید این داروی تقویت سیستم ایمنی طیور از یک فرآورده گیاهی استفاده کردیم.

به گفته وی، بادرنجبویه و گیاه سرخارگل در تولید این فرآورده دارویی استفاده کردیم.

وی گفت: بدین واسطه می توان از تلفات طیور جلوگیری کرد.

ابوعلی ادامه داد: در این شرکت دانش بنیان نظارت هایی برای پرورش مرغ در نظر گرفته شده و این فرآورده زیر نظر شرکت به طیور به صورت خوراکی داده می شود.

وی با تاکید بر اینکه با مصرف این فرآورده تلفات مرغ کاهش می یابد، اضافه نمود: این فرآورده برای تقویت سیستم ایمنی مرغ، بلدرچین، کبوتر، بوقلمون و… قابل استفاده است.

مدیر این شرکت دانش بنیان اضافه نمود: این فرآورده همچنین محرک رشد طیور و باعث پیشگیری از بیماری های ویروسی خواهد شد لذا از هزینه ها و تلفات در این زمینه به واسطه فرآورده گیاهی تولید شده جلوگیری خواهد شد.

وی گفت: این فرآورده به صورت خوراکی محلول در آب آشامیدنی طبق یک برنامه ریزی معین به طیور داده می شود؛ استفاده از این فرآورده باعث وزن گیری مرغ و افزایش کیفیت آن نیز می شود.

مدیر شرکت خاطر نشان کرد: در حال حاضر در ابتدای کار هستیم زیرا این مجموعه دانش بنیان است و به تازگی کار خود را شروع کرده؛ ولی ظرفیت خوبی برای تولید داریم.

وی گفت: تست های این فرآورده در یک مرغداری زیر نظر دانشگاه اهواز اجرا شده که مستندات آن به سازمان دامپزشکی ارائه شده و در ادامه کار مجوزهای تولید آن را به تازگی اخذ کردیم.

ابوعلی گفت: بهنگام تست وقتی از این فرآورده ها استفاده شد، هیچکدام از طیور نیازی به آنتی بیوتیک ها نداشتند.

وی گفت: این فرآورده را در خوزستان، اهواز، ماهشهر و… در لاین های 20 هزار قطعه ای جوجه استفاده کردیم.

به گفته وی، ظرفیت تولید با توجه به میزان جوجه ریزی 30-40 هزار لیتر است اما در حال حاضر پنج هزار تولید می کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1653

به "فرآورده گیاهی محرک رشد طیور تولید شد، تقویت سیستم ایمنی مرغ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرآورده گیاهی محرک رشد طیور تولید شد، تقویت سیستم ایمنی مرغ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید