کمالی پور: بافت قدیم شهرستان های جنوبی احتیاج به حمایت دارد

به گزارش تور روسیه ارزان، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس در آئین کلنگ زنی ریل جیرفت به بم ضمن تقدیر از وزیر راه و شهرسازی و رییس کمیسیون عمران مجلس و معاونین وزیر برای حضور در جنوب کرمان گفت: امروز یکی از روزهای فراموش نشدنی در تاریخ جنوب کرمان است چرا که یکی از آرزوهای دیرین مردم این منطقه محقق می گردد.

کمالی پور: بافت قدیم شهرستان های جنوبی احتیاج به حمایت دارد

به گزارش خبرنگاران، یحیی کمالی پور اضافه نمود: از همه نمایندگان ادوار گذشته مجلس جنوب کرمان که در این مسیر حرکت کردند تشکر می کنم لذا این مهم با وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان محقق شد.

وی با بیان این که جنوب کرمان در راه توسعه و آبادانی قرار گرفته است اعلام کرد: گازرسانی به شهرستان جیرفت در حال اتمام است، شهر شدن علی آباد و بخش شدن اسفندقه از برنامه های مهمی است که در امسال محقق می گردد.

وی ادامه داد: با توجه به احداث خط ریل آینده ای روشن برای مردم این منطقه پیش بینی می گردد.

کمالی پور با اشاره به وجود 1200 کیلومتر راه روستایی فاقد آسالفات در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد گفت: بافت قدیم شهرستان های جنوبی احتیاج به حمایت دارد؛ زیرا از توان شهرداری ها و سایر ارگان ها خارج است.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه این آیین ضمن تبریک شروع عملیات اجرایی ریل گفت: امروز روز تحقق خالص ترین و ناب ترین خواسته مردم جنوب کرمان بود که با پیگیری نمایندگان جنوب کرمان در مجلس شورای اسلامی محقق شد.

احمدحمزه اضافه نمود: این راه آهن ادامه پیدا می نماید پس از جیرفت رودبار قلعه گنج به بندر جاسک منتقل می گردد و جاسک که بعنوان یک بندر استراتژیک برای کشور محسوب می گردد.وی توضیح داد: احداث راه آهن به دلیل فراوری سالیانه چهار و نیم میلیون تن محصولات کشاورزی و معادن و از طرفی جوابگو نبودن شبکه حمل و نقل زمینی الزامی بود و امروز با حمایت دولت تدبیر و امید محقق شد.

وی با اشاره به ترانزیت بالای محور بندرعباس- منوجان-کهنوج – جیرفت اضافه نمود: ترانزیت های افغانستان از این مسیر حرکت می نماید و این نشان از اهمیت این مسیر ترانزیتی دارد.

حمزه اعلام کرد: شاخص بهرمندی از راه روستایی در پنج شهرستان جنوبیکرمان بسیار پایین است و 1600 کیلومتر راه روستایی خاکی داریم و 900 کیلومتر راه در دست اقدام لذا احتیاج به توجه ویژه به این منطقه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 154

به "کمالی پور: بافت قدیم شهرستان های جنوبی احتیاج به حمایت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالی پور: بافت قدیم شهرستان های جنوبی احتیاج به حمایت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید