گفتگوی سران اتحادیه اروپا در حاشیه نشست گروه هفت با جانسون

به گزارش تور روسیه ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- اورزولا فون درلاین رئیس کمیسیون اروپا و شارل میشل رئیس شورای اروپا در دیداری در حاشیه نشست گروه هفت درباره موضوع حساس پیامد های برگزیت در ایرلند شمالی با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس مصاحبه می نمایند.

گفتگوی سران اتحادیه اروپا در حاشیه نشست گروه هفت با جانسون

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه از بروکسل ، اورزولا فون درلاین در کنفرانس خبری گفت ما در این باره پیمانی بستیم و آن توافق خروج است که بین دو طرف امضا شد. لازم است تا هم اکنون این پروتکل که برای ایرلند شمالی پیش بینی شد اجرا کنیم.

وی اضافه کرد ما انعطاف پذیری نشان دادیم و نشان خواهیم داد. اما پروتکل و توافق خروج باید به طور کامل اجرا گردد.

اورزولا فون درلاین و شارل میشل از آدینه تا یکشنبه در نشست سران گروه هفت در خلیج کاربیس ، در مرکز گردشگری ساحلی کورن وال در جنوب غربی انگلیس شرکت خواهند کرد.

فون درلاین گفت ما در نشست سه جانبه (با بوریس جانسون) در کورن وال درباره این پرونده تبادل نظر خواهیم کرد. ما برای حفظ صلح و ثبات در جزیره ایرلند مصمم هستیم. در عین حال ، ما باید از بازار مشترک اروپا محافظت کنیم.

زمان دقیق این ملاقات هنوز تعیین نشده است.

براساس پروتکل ایرلند شمالی که از اول ژانویه به اجرا درآمد، استان ایرلند شمالی در بازار واحد اروپا باقی ماند و تعرفه های گمرکی اروپا برای ایرلند شمالی حفظ شد و در عین حال کنترل های گمرکی برای اجناسی که از انگلیس وارد ایرلند شمالی می شوند در نظر گرفته شد.

هدف از این پروتکل جلوگیری از بازگشت به برقراری مرز های فیزیکی بین این استان انگلیس و جمهوری ایرلند (عضو اتحادیه اروپا) است تا به این ترتیب صلحی که در سال 1998 (توافق آدینه مقدس) و پس از سه دهه درگیری های خونین بین هواداران باقی ماندن زیر پرچم انگلیس و جمهوریخواهان هوادار یکی شدن این جزیره ، برقرار شد حفظ گردد.

اما پروتکل پسابرگزیت سبب ناراحتی حامیان یکی بودن با انگلیس شد. آن ها ایجاد مرز در دریای ایرلند را محکوم کردند. پس از آنکه در اوایل آوریل ، چندین شب خشونت درگرفت ، هم اکنون بیم از درگیری های جدید در این تابستان افزایش یافته است.

ملاقات روز چهارشنبه در لندن امکان حل این اختلافات را فراهم نکرد. اتحادیه اروپا هشدار داد در صورت تدبیر یکجانبه لندن ، قاطعانه واکنش نشان خواهد داد.

شارل میشل پنجشنبه گفت کشور های عضو اتحادیه اروپا بیش از پیش احساس نگرانی می نمایند. ما همه کوشش خود را به کار می گیریم تا منافع خود ، تمامیت بازار واحد و شرایط رقابت عادلانه را حفظ کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2002

به "گفتگوی سران اتحادیه اروپا در حاشیه نشست گروه هفت با جانسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گفتگوی سران اتحادیه اروپا در حاشیه نشست گروه هفت با جانسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید