یک گام به سمت رونق تولید؛ طرح شناورسازی تسهیلات، قیمت مسکن را افزایش نمی دهد، دلالان وارد بازار زمین شده اند

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور گفت: طرح شناورسازی تسهیلات، زمینه ساز افزایش تولید شده و قیمت مسکن را گران نمی کند.

یک گام به سمت رونق تولید؛ طرح شناورسازی تسهیلات، قیمت مسکن را افزایش نمی دهد، دلالان وارد بازار زمین شده اند

فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه دلالان و واسطه گران در حوزه زمین فعالیت می کنند، گفت: طی سال های گذشته ورود دلالان و سوداگران به بازار زمین باعث شده است که قیمت آن نسبت به قیمت مسکن چندین برابر شود.

وی بابیان اینکه افزایش قیمت مسکن طی سال های گذشته باعث رشد هزینه های ساخت و ساز شده است گفت: بسیاری از تولید کنندگانی که واحد مسکونی خود را در سال گذشته پیش فروش کرده اند به دلیل رشد قیمت مصالح ساختمانی ورشکست شده اند.

پورحاجت توضیح داد: دولت علاوه بر تقویت حوزه تقاضا باید برای تقویت عرضه مسکن برنامه عملیاتی داشته باشد تا بازار مسکن به یک شرایط مطلوب و ایده آل برسد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور تأکید کرد: افزایش قیمت زمین طی سال های گذشته باعث شده است که چرخه تولید مسکن هم دچار مشکل شود بنابراین اگر دولت طرح شناورسازی تسهیلات خرید مسکن را در دستور کار قرار دهد باید اقدامات لازم را برای تولید کنندگان و خریداران مسکن هم برنامه ریزی کند.

وی با اشاره به اینکه طی سال های گذشته ساختمان های بسیار زیادی به دلیل کاهش قدرت خرید مسکن فریز شده است، گفت: دولت باید طرح شناورسازی مسکن را به نحو مطلوبی اجرا کند تا واحدهای بلوکه شده وارد بازار مسکن شود.

پورحاجت اضافه کرد: با اینکه مدت زمان زیادی از عنوان طرح شناورسازی مسکن می گذرد اما هنوز نحوه اجرا و همچنین دهک های دریافت کننده این تسهیلات شناسایی نشده است.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور با اشاره به اینکه طرح شناورسازی تسهیلات خرید مسکن زمینه ساز افزایش قیمت مسکن نمی شود، گفت: هم اکنون رشد قیمت مسکن متناسب با اقتصاد کلان کشور پیش می رود بنابراین طرح های تقویتی و تسهیلاتی دولت در چنین شرایطی می تواند گره گشای بازار مسکن شود.

وی در پایان گفت: امیدواریم شورای پول و اعتبار، دولت و بانک مسکن مجوز طرح شناورسازی تسهیلات را ارائه کند زیرا که این طرح می تواند بازار مسکن را از رکود تورمی که در آن وارد شده است خارج کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 1 مرداد 1398 شناسه مطلب: 507

به "یک گام به سمت رونق تولید؛ طرح شناورسازی تسهیلات، قیمت مسکن را افزایش نمی دهد، دلالان وارد بازار زمین شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک گام به سمت رونق تولید؛ طرح شناورسازی تسهیلات، قیمت مسکن را افزایش نمی دهد، دلالان وارد بازار زمین شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید