5 نکته در مواجهه با زنانی که فرزند خود را از دست داده اند

به گزارش تور روسیه ارزان، این مطلب درباره زنانی است که حاملگی ناموفق داشتند و به هر علتی فرزند خود را تنوانستند به دنیا آورند. شاید همکار، خواهر، مادر، همسر و دوست این زنان باشید. بهتر است بیشتر از قبل مراقب کلمات تان باشید و به احساسات شکننده آنها لطمه ای وارد نکنید. شاید برای شما درک این موضوع سخت باشد که قبول نقش مادر یا پدر بودن اتفاق بزرگی در زندگی هر زوجی است و عواملی که موجب بر هم زدن این شرایط می گردد برای مرد و زن به یک میزان دردناک است؛ ولی زنان به علت مهری که خداوند در دل مادر نسبت به فرزند قرار می دهد، سخت تر و دیرتر از مردان با شرایط کنار می آیند.

5 نکته در مواجهه با زنانی که فرزند خود را از دست داده اند

سالانه حدود 2.6 میلیون جنین سقط شده در جهان وجود دارد

طبق تحقیقاتی که روی زنان از بارداری تا زایمان انجام شد، حدود 20 درصد از بارداری ها به دلایل متخلف به سقط ختم می شود. هر سال حدود 2.6 میلیون جنین در سراسر جهان به دلایل مختلف، سقط می شوند. نکته مهم درباره مادرانی است که پس از سقط دچار استرس و شرایط روحی نامساعد می شوند. از هر 10 مادری که کودک خود را از دست می دهند 4 نفرشان تا 3 ماه بعد از آن رویداد، از اختلال استرس رنج می بردند و گفتند که این استرس بر زندگی کاری آنها هم اثر گذاشته است. بنابراین اگر این موضوع برای شما قابل درک نیست، از گفت و گو با زنانی که سقط داشتند دوری کنید؛ اما اگر می خواهید به آنها گوش دهید آرام شان کنید، این موارد را رعایت کنید:

1. نگوییم: خواست خدا بوده است

دقت کنید که شاید طرف صحبت تان هنوز در شوک باشد و توانایی تفکیک مسایل به صورت منطقی را نداشته باشد. بنابراین به جای اینکه بگوییم: خواست خدا بوده است برایش از خدا آرامش و اتفاقات خوب را بخواهیم. اگر به او بگوییم که تمام این اتفاق از پیش تعیین شده بود، او این اتفاق درباره خود را ظالمانه برداشت می کند و بیشتر از پیش بهم می ریزد.

2. نگوییم: حداقل...

وقتی از این کلمه استفاده می کنیم به او القا می کنیم: درست است که این بدترین اتفاق است ولی بیا خوش بینانه نگاهش کنیم. شاید حس کم ارزشی به او بدهیم و حس کند اتفاقی که برایش افتاده است برای شما شبیه یک سانحه عادی می ماند.

3. بزرگ نمایی نکنیم

درک حقیقی و واقعی از موضوع داشته باشیم و در همان حد هم واکنش نشان دهیم. اگر بیشتر از حد موضوع را بزرگ کنیم، هضم شرایط را برای آنان سخت می کنیم.

در این باره بخوانید:

5 رفتار اشتباهی که در ارتباطات با دیگران انجام می دهیم

یک آرامش بخش طبیعی می خواهید؟ روغن اسطوخودوس یا لوندر درست کنید

4. چیزی نگوییم

یادتان باشد که آنان فقط گاهی نیاز دارند که شنیده شوند و چیزی نشنوند. این گونه تخلیه احساسات خیلی اتفاق خوبی است.

5. وارد جزئیات نشویم

اگر آنان از جزییات این حادثه چیزی نمی گویند و برای شان خوشایند نیست که درباره آن با کسی حرف بزنند، از جزییات آن نپرسید و بگذارید احساس امنیت حریم شخصی، برای آنان باقی بماند.

منبع: هاف پست

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2087

به "5 نکته در مواجهه با زنانی که فرزند خود را از دست داده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 نکته در مواجهه با زنانی که فرزند خود را از دست داده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید