اروپا انگلیس را به برگزیت بدون توافق تهدید کرد

به گزارش تور روسیه ارزان، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در دوران پسا برگزیت در آستانه دور چهارم مذاکرات با انگلیس ضمن انتقاد به مواضع لندن این کشور را به برگزیت بدون توافق تهدید کرد.

اروپا انگلیس را به برگزیت بدون توافق تهدید کرد

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل تور روسیه ارزان به نقل از آر ان دی آلمان، در روز سه شنبه اتحادیه اروپا و انگلیس می خواهند مجدداً برای دستیابی به توافقی برای دوران پس از برگزیت با هم توافق نمایند.

در آستانه دور چهارم مذاکرات پسا برگزیت میشل بارنیر، مذاکره نماینده ارشد اتحادیه اروپا انگلیس را متهم می نماید که از توافق منعقد شده بین طرفین دور می گردد.

وی انگلیس را متهم کرد که از توافق سیاسی قبلاً منعقد شده بین طرفین فاصله می گیرد. به گفته وی لندن یک دو و سه گام از تعهدات اصلی خود در توافق قبلی عقب نشینی نموده است.

بارنیر به انگلیس هشدار داد که اگر به متن بیانیه سیاسی که طرفین در پاییز گذشته به عنوان نقطه شروعی برای مذاکرات درباره مناسبات آینده روی آن توافق کردند باز نگردد هیچ توافقی با لندن وجود نخواهد داشت.

دور چهارم مذاکرات بین بروکسل و لندن که از سه شنبه تا آدینه برگزار می گردد آخرین دور مذاکرات پسا برگزیت قبل از اجلاس نتیجه گیری سران در ماه ژوئن برای تصمیم گیری درباره تمدید احتمالی این مذاکرات که فعلاً برای خاتمه امسال مقرر شده است می باشد.

تا به حال 3 دور مذاکرات برای تنظیم مناسبات بین لندن بروکسل در دوران گذار پسا برگزیت به نتیجه ای نرسیده است. لندن به شدت با تمدید دوران گذار مخالف است. دیوید فراست، مذاکره نماینده ارشد انگلیس هم اخیراً یک بار دیگر بر این موضع لندن تاکید نموده است.

بارنیر چندی پیش هم در تبادل نظر با سایت رادیو آلمان انتقاد شدیدی به موضع انگلیس در مذاکرات پسا برگزیت وارد نموده و گفت: موضع انگلیسی ها این است که ما خروج از اتحادیه اروپا را می خواهیم و در عین حال می خواهیم همه مزایا را حفظ کنیم. بارنیر خواستار واقع بینی بیشتر از طرف انگلیس شده و گفت: انگلیسی ها نفهمیده اند و یا نمی خواهند بفهمند که برگزیت برای آن ها همراه با عواقبی است. برای اتحادیه اروپا مهم ترین نکته شرایط رقابت برابر است.

انگلیس اواخر ژانویه رسماً از اتحادیه اروپا خارج شده است. تا اواخر امسال میلادی انگلیس در یک مرحله گذار قرار خواهد گرفت که در این دوران همچنان به بازار داخلی و اتحادیه گمرکی اروپا تعلق خواهد داشت. اگر در این دوران هیچ توافق نامه ای درباره روابط آینده بین طرفین شکل نگیرد باید تعرفه ها و سایر محدودیت های تجاری برقرار گردد.

دیوید فراست، روز پنج شنبه در سخنانی تأکید کرد که ما تمدید دوران گذار را از اتحادیه اروپا درخواست نخواهیم کرد و اگر اتحادیه اروپا آن را از ما درخواست کند ما با آن موافقت نخواهیم کرد.

وی در عین حال تأکید کرد که لندن همچون سابق خواستار دستیابی به توافقی با بروکسل است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1355

به "اروپا انگلیس را به برگزیت بدون توافق تهدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا انگلیس را به برگزیت بدون توافق تهدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید