استرالیا: چین نباید منطقه دفاع هوایی بر فراز دریای چین جنوبی ایجاد کند

به گزارش تور روسیه ارزان، وزیر خارجه استرالیا خطاب به چین تاکید نمود، دولت پکن باید از ایجاد منطقه دفاع هوایی انحصاری بر فراز آبهای مورد مناقشه در دریای چین جنوبی خودداری نموده و تنش زدایی را در اولویت قرار دهد.

استرالیا: چین نباید منطقه دفاع هوایی بر فراز دریای چین جنوبی ایجاد کند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (خبرنگاران)، جولی بیشاب، وزیر خارجه استرالیا در مصاحبه با شبکه خبری بلومبرگ گفت: اعضای مجمع کشورهای جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن) در باره این موضوع گفت وگو نموده و به وضوح اعلام نموده اند که هرگونه کوشش برای ایجاد منطقه دفاع هوایی بر فراز دریای چین جنوبی مایه نگرانی است.

چین که در حال ساخت جزایر مصنوعی در منطقه شلوغ کشتیرانی و ماهیگیری است، ماه گذشته گفت این حق را دارد که منطقه شناسایی دفاع هوایی تشکیل دهد؛ آن هم در منطقه ای که مورد ادعای کشورهایی از جمله ویتنام و فیلیپین است. در اواخر سال 2013 چین دست به اقدام مشابهی درجزایر مورد مناقشه زده بود که با واکنش منفی استرالیا، ژاپن و آمریکا روبرو شد.

جولی بیشاب تاکید نمود: مهمترین مسیرهای تجاری ما از اقیانوس هند و از شمال آن می گذرد. بنابراین ما تمایل داریم که کشورهای مذکور اختلافاتشان را به صورت صلح آمیز حل وفصل نمایند و از هرگونه اقدام یک جانبه بپرهیزند. ما نظرات خود را علنی به کشورهای مورد نظر اعلام نموده ایم.

وزیر خارجه استرالیا همچنین درباره تحولات خاورمیانه تاکید نمود که قدرت گیری داعش بزرگترین تهدید علیه امنیت استرالیا است و این گروه ایدئولوژی مسموم و وحشیانه ای دارد که از پس از جنگ دنیای دوم دنیا شاهد آن بوده است. دست کم 110 تبعه استرالیا برای پیوستن به داعش به عراق و سوریه سفر نموده اند و دولت استرالیا به بهانه پیوستن به ائتلاف ضد داعش آمریکا، پرسنل نظامی و هواپیما در خاورمیانه مستقر نموده است.

وی گفت: این مساله دنیای، بسیار پیچیده و خطرناک است. ما حمایت خود را از آژانس های اطلاعاتی خودمان افزایش داده ایم تا بتوانیم با روش های جذب نیرو و تامین اقتصادی این سازمان تروریستی وحشی مقابله کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 801

به "استرالیا: چین نباید منطقه دفاع هوایی بر فراز دریای چین جنوبی ایجاد کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا: چین نباید منطقه دفاع هوایی بر فراز دریای چین جنوبی ایجاد کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید