افزایش هزینه ساخت و ساز و رشد پرداخت تسهیلات مسکن

به گزارش تور روسیه ارزان، همراهان گرامی، در این مطلب از ما مهم ترین اخبار ساختمانی در هفته ای که گذشت را برای شما آماده کره ایم. با ما همراه باشید.

افزایش هزینه ساخت و ساز و رشد پرداخت تسهیلات مسکن

جهت دریافت خدمات درب ضد سرقت ارزان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

افزایش قیمت اوراق تسهیلات مسکن

آنالیز تازه ترین تحولات بازار معاملات مسکن حاکی از افزایش هر فقره اوراق وام مسکن می باشد. این تغییر کانال به دنبال چهار عامل عمده و از سوی بازیگران امکلاک مسکونی می باشد که منجر به تغییر سطح قیمت ها و حجم معاملات خرید اوراق شده است.

این تغییر منجر به افزایش قیمت هر فقره اوراق 500 هزارتومانی وام مسکن و ورود آن به کانال 60 هزار تومان شده است. افزایش قیمت هر فقره اوراق تسهیلات مسکن در پی تغییرات حجم معاملات اوراق در بازار بالا دست معاملات مسکن و حرکت افزایشی آن بوده است. نشانه ها حاکی از آن است چهار عامل عمده در افزایش میانگین قیمت اوراق وام مسکن و افزایش حجم معاملات در بازار اوراق تاثیرگذار بوده است.

بر اساس آنالیز های اجرا شده افزایش تقاضا برای دریافت وام جعاله مسکن، افزایش تقاضا برای دریافت وام بدون سپرده ساخت مسکن، افزایش تقاضای مصرفی برای خرید مسکن و دریافت وام با استفاده از اوراق حق تقدم، چهار عامل اصلی در تغییر هم جهت حجم معاملات اوراق بوده است.

رفع موانع موجود بر سر راه فراوری مسکن

وزیر راه و شهرسازی از رفع موانع بر سر راه فراوری مسکن اطلاع داد. در هجدهمین جلسه شورای هماهنگی مسکن به ریاست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی که با حضور معاونان وزیر در حوزه مسکن و ساختمان، سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت عمران شهرهای جدید، بانک مسکن، سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و انجمن های فعال ساخت و ساز برگزار گردید، وزیر راه و شهرسازی از استراتژی تعیین وزارت راه و شهرسازی اطلاع داد که در طی آن همه ظرفیت های موجود در کشور برای رفع موانع فراوری و عرضه مسکن فعال سازی شده و به کار گرفته می گردد.

به گفته محمد اسلامی، موانع موجود برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن که از جمله آن ها تامین زمین می باشد، رفع شده و اراضی لازم برای اجرای 400 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن تامین شده است.

وی اذعان داشت راه حلهای دولت برای موفقیت طرح اقدام ملی مسکن، فروش اقساطی، مشارکت مردم و سازندگان و تسهیلات بانکی می باشد. وی اضافه کرد: امید است که با راه حل کارت اعتباری مصالح ساختمانی بتوان در صدد رفع موانع موجود برای سازندگان در اجرای طرح اقدام ملی مسکن برآمد و سازندگان و بخش خصوصی را برای مشارکت در این طرح ترغیب کرد.

رشد پرداخت تسهیلات مسکن

نادر قاسمی سرپرست بانک مسکن با تشریح شرایط خاصی که کشور در آن قرار گرفته است، مسئولیت این بانک در امسال را تحقق فراوری بیان کرد. وی اضافه کرد تحریم های انجام شده علیه کشور، کاهش درآمدهای نفتی، رکود فعالیت های فراوریی و کسب و کار و فراگیری و شیوع ویروس کرونا شرایط را سخت نموده و دراین شرایط سخت بانک مسکن مسئولیت بزرگی در جهت برون رفت از مسائل بر عهده دارد.

وی اذعان داشت، مسئولیت بانک مسکن در سال 99 باید زمینه برای جهش فراوری و عرضه مسکن را فراهم نموده و به خانه دار شدن اقشار فاقد مسکن یاری کند. وی اضافه کرد انتظارات بانک مسکن به عنوان بانک تخصصی در این بخش زیاد بوده و به همین دلیل باید اقدامات لازم به گونه برنامه ریزی شوند که تسهیلات مورد احتیاج برای طرح اقدام ملی مسکن، نوسازی بافت های فرسوده و سایر حوزه های مرتبط با بخش مسکن به متقاضیان واجد شرایط پرداخت گردد.

نادر قاسمی، از افزایش تسهیلات در سال گذشته به عنوان امری به موقع یاد کرد و اضافه کرد امسال نیز با قرار دریافت در سال جهش فراوری، سیاست های اعتباری بانک مسکن در جهت حمایت بیش تر از سازندگان و انبوه سازان می باشد.

تامین زمین برای مسکن ملی در کلان شهر تهران

خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران از تامین زمین برای مسکن ملی در تهران اطلاع داد. وی اضافه کرد برای ساخت 23530 واحد مسکن در شهر تهران زمین تامین شده است و به زودی فراخوان انتخاب سازنده برای واحدهای اقدام ملی فراوری مسکن با توجه به جدول مشخصات فنی سازندگان که شامل مواردی هم چون سنجش امتیازات فنی، اقتصادی و مدیریتی است، اعلام خواهد شد.

به گفته مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران طی هفته های آینده مسئولان مرتبط با پروژه های طرح اقدام ملی در هر شهرستان مشخض خواهد شد.

افزایش 30 درصدی هزینه ساخت و ساز مسکن در امسال

بر اساس آنالیز های اجرا شده هزینه های ساخت و ساز هم چون قیمت زمین، مصالح، عوارض ساختمانی و غیره نسبت به سال گذشته به میزان 30 درصد افزایش داشته است. این در حالی است که مدیریت شهری در تهران هزینه های صدور پروانه ساختمانی را 20 تا 30 درصد افزایش داده است. آنالیز ها حاکی از آن است رشد عوارض تنها یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت نهایی مسکن می باشد.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1290

به "افزایش هزینه ساخت و ساز و رشد پرداخت تسهیلات مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش هزینه ساخت و ساز و رشد پرداخت تسهیلات مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید