ام.اچ 370 و بحران گردشگری مالزی و تایلند

به گزارش تور روسیه ارزان، خبرنگاران: کارشناسان صنعت گردشگری پیش بینی نموده اند این صنعت امسال میلادی در کشورهای مالزی، تایلند و سنگاپور تحت تاثیر ناپدیدشدن پرواز ام.اچ 370 قرار گیرد.

ام.اچ 370 و بحران گردشگری مالزی و تایلند

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه رسانه های دیگر تور روسیه ارزان،مالزی برای امسال میلادی جذب 28 میلیون گردشگر را از جهان پیش بینی نموده بود که دو میلیون گردشگر آن چینی بودند.اما مشاجره چین و مالزی برسر هواپیمای ناپدیدشده مالزیایی که بیش از 150 مسافر آن چینی بودند، خشم چینی ها را برانگیخته است و رسانه ها از کاهش استقبال چینی ها از تورهای گردشگری مالزی خبر می دهند.

رسانه های چینی اعلام نموده اند شهروندان این کشور که بلیط خطوط هواپیمایی مالزی را رزرو نموده بودند آن را به حالت تعلیق درآورده اند.

یک نظرسنجی در بین چینی ها نشان می دهد بیش از 77 درصد پاسخ دهندگان گفته اند ناپدید شدن پرواز ام.اچ 370 آن ها را از سفر به مالزی پشیمان می نماید.

کارشناسان صنعت گردشگری می گویند عدم استقبال چینی ها از تورهای مالزی ممکن است صنعت گردشگری سنگاپور و تایلند را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

اطلاعات نشان می دهد چینی ها در رده سومین سفرکنندگان به مالزی هستند. براساس آمار، سال گذشته میلادی حدود یک میلیون و 800 هزار نفر چینی به مالزی سفر کردند که جهش 15 درصدی را در مقایسه با سال قبل از آن نشان می داد.

براساس این آمار هر گردشگر چینی یکهزار و 500 دلار در مالزی هزینه می کرد که با این احتساب مالزی کسب درآمد سه میلیارد دلاری پیش بینی شده به دلیل سفر چینی ها را کاهش یافته می بیند.

دولت مالزی نیز به دلیل این پیش بینی ها اجرای طرح سال 2014 به عنوان سال دیدار از مالزی را متوقف کرد.

محمد نذری عزیز وزیر گردشگری مالزی نیز با تایید کاهش سفر گردشگران چینی به این کشور، گفت که کمپین بازدید از مالزی در امسال متوقف شده است و ادامه اجرای آن غیرممکن است.

بسیاری از چینی ها پس از ناپدیدشدن پرواز ام.اچ 370 از عدم ارایه اطلاعات درست از سوی مقامات مالزی خشمگین هستند.

از سوی دیگر بعضی مقامات مالزی واکنش چینی ها نسبت به مالزی طی چند روز اخیر را برنامه ریزی مقامات چین می دانند.

بعضی کارشناسان نیز معتقدند کاهش سفر گردشگران چینی به مالزی ناشی از یک واکنش سریع مردمی است و در آینده حل می گردد.

اما به صورت موقت شماره گردشگران کاهش یافته و این کاهش در صنعت گردشگری دو همسایه مالزی یعنی سنگاپور و تایلند نیز تاثیر می گذارد.

تایلند که چند ماهی است خود با بحران سیاسی داخلی روبرو است و صنعت گردشگری این کشور از این بابت ضرر دیده است اما امکان ضرر بیشتر به دلیل بحران مالزی نیز وجود دارد.

هفت درصد از کل فراوری ناخالص داخلی تایلند از محل گردشگری تامین می گردد.

اکنون علاوه بر تاثیر بحران پرواز ام.اچ 370 مالزی بر صنعت گردشگری تایلند بیش از 50 کشور جهان نیز به دلیل بحران داخلی این کشور به شهروندان خود درباره سفر به تایلند هشدار داده اند.

سنگاپور همسایه مالزی نیز به دلیل سفرهای کوتاه مدت مسافران مالزی به این کشور کوچک از زیان ناشی از کاهش گردشگران مالزی بی نصیب نخواهد شد.

منبع:ایرنا

تور روسیه ارزان: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 706

به "ام.اچ 370 و بحران گردشگری مالزی و تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ام.اچ 370 و بحران گردشگری مالزی و تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید