ترامپ: تحریم های روسیه برقرار است؛ مگر...

دونالد ترامپ اظهار کرد، تصمیمی برای برداشتن تحریم ها علیه روسیه ندارد و تنها در صورتی این کار را خواهد نمود که طرف روسی در راستای منافع واشنگتن اقدامی کند.

ترامپ: تحریم های روسیه برقرار است؛ مگر...

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در مصاحبه ای با خبرگزاری رویترز در پاسخ به سوالی درباره احتمال برداشته شدن تحریم های آمریکا علیه مسکو، اظهار کرد: درباره آن فکر ننموده ام اما نه، اصلا چنینی چیزی را در نظر ندارم. در صورتی چنین چیزی را در نظر خواهم گرفت که آن ها در راستای منافع ما کاری نمایند اما بدون تحقق این امر، چنین اقدامی را در نظر نخواهم داشت.

وی اضافه نمود: به عبارت دیگر، حتی برای لحظه ای این مساله را در نظر نخواهم داشت؛ مگر آن که اتفاقی بیفتد. ما اشتراکات زیادی داریم و کارهای زیادی وجود دارد که بتوانیم برای هم انجام دهیم.

مصاحبه اختصاصی رویترز با رییس جمهوری آمریکا موضوعات گسترده ای را از سانسور رسانه های اجتماعی و تنش با ترکیه گرفته تا تحقیقات راشاگیت (واژه ای برگرفته از پرونده واترگیت) به سرپرستی رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به پرونده ادعای مداخله روسیه در انتخابات 2016 آمریکا پوشش داد.

تعیین نیست که ترامپ در این اظهارات دقیقا به کدام تحریم ها اشاره دارد و روسیه برای برداشته شدن این تحریم ها باید چه اقداماتی صورت دهد.

ترامپ که بارها تأکید نموده هیچ کس در برابر روسیه از من سختگیرتر نبوده است، در ادامه سیاست های تنبیهی علیه مسکو که از سال 2014 در دولت باراک اوباما شروع شد، تحریم هایی را علیه روس ها اعلام نموده است.

تازه ترین دور این تحریم ها بر سر اتهام ثابت نشده دست داشتن روسیه در حمله با عامل عصبی به سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه سابق روس و دخترش، یولیا در سالزبری وضع شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ترامپ: تحریم های روسیه برقرار است؛ مگر..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: تحریم های روسیه برقرار است؛ مگر..."

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید