داورزنی: با خاطیان موضوع تیراندازی با کمان برخورد می گردد، فعلا نباید آرامش تیم از بین برود

به گزارش تور روسیه ارزان، معاون وزیر ورزش و جوانان ضمن اشاره به ناداوری در مسابقات تکواندو از پیگیری موضوع تیراندازی با کمان بعد از انتها مسابقات اطلاع داد.

داورزنی: با خاطیان موضوع تیراندازی با کمان برخورد می گردد، فعلا نباید آرامش تیم از بین برود

به گزارش تور روسیه ارزان، محمد رضا داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان ایران اظهار کرد: شرایطی که پیش آمده باعث شرمندگی و تاسف فدراسیون دنیای تکواندو است و حتی سایر کشورها هم اذعان داشتتد این چند امتیازی که در زمان دوم به بعد به حریف کره ای بخشی دادند، امتیازهایی نبود که با سنسور عمل کند بلکه داورها امتیاز دادند. این یک خوش خدمتی برای فدراسیون کره جنوبی و کنفدراسیون آسیا بود که یک امتیازهایی را به ما ندادند و یک امتیازهایی را هم بی جهت به حریف اعطا کردند.

وی اضافه نمود: این چیزی از ارزش های قهرمان ما کم نمی کند. حریف قبلی او یک یکی از بهترین های دنیا بود و مغلوب شد. بخشی نشان داد شایستگی زیادی دارد و فوق العاده کار کرد.

معاون ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان تاکید نمود: همیشه گفته ام در رشته هایی که بعضا نظر داور معین نماینده است، خیلی نمی گردد کاری کرد بلکه باید قدرتمندانه تر ظاهر شد زیرا معمولا در شرایط برابر به نفع هر جهتی می خواهند رای می دهند اما دیدید در برخی رشته ها نظیر کشتی جوانان ما آن قدر مقتدر کار کردند که دیگر داور نمی توانست کاری کند.

داورزنی درباره حواشی تیراندازی با کمان و گاف مسئولان پیرامون دیر رسیدن زهرا نعمتی به محل مسابقه اعلام نمود: چرا از خودشان نمی پرسید؟

او در پاسخ به تاکید تور روسیه ارزان درباره اعمال فشار بر زهرا نعمتی برای پذیرش این اشتباه گفت: خیر اینطور نیست. مربی مستقیم که با او کار نموده، پذیرفته که در این خصوص مرتکب اشتباه گردیده است. این آخرین خبری است که من گرفتم. باید به این نکته توجه کنیم که مسابقات تیروکمان برای ایران هنوز ادامه دارد. فردا یک مسابقه مهم دارند که می تواند انتخابی المپیک باشد. درخواست من از دوستان این است که شرایط را به گونه ای پیش ببرند که تا خاتمه مسابقات این رشته آرامش بر تیم و ورشکاران حاکم باشد. این به گونه ای باشد که این مشکل کار را به هم نریزد. این مشکل قابل آنالیز است و باید در مورد آن تصمیم گرفت اما الان باید آرامش تیم حفظ گردد. طبیعی است که با خاطیان برخورد خواهد شد.

معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید نمود: این طور نیست که الزاما نعمتی مدال می گرفت و ما حتما از این حیث موضوع را دنبال نمی کنیم. بلکه معتقدم نفس این کار اشکال دارد. همه ورزشکاران سایر کشورها در جای خود و زمان مناسب بوده اند. خود زهرا نعمتی هم در محل مسابقات بوده اما گویا مربی به او گفته مدتی زمان تا آغاز مسابقه دارد. همین می گردد که نعمتی می رود تا چیزی بخورد و احیانا آبی به دست و رویش بزند که متوجه می شوند زمان مسابقه است. باید مربی پاسخگو باشد. با شعبانی بهار هم حرف زدم و گفت که سرمربی مسئولیت را پذیرفته است. البته پذیرش مسئولیت مشکلی را رفع نمی کند اما بالاخره باید این را به یاد داشته باشیم که فعلا نباید با پرداختن به این مسائل روحیه تیم را تضعیف کنیم.

داورزنی در مورد مدال های ایران تا روز پنجم گفت: ما از شرایط مدال آوری ورزشکاران راضی هستیم. هنوز راه زیادی تا خاتمه مسابقات داریم و ورزشکاران باید سخت کوشش نمایند تا موفق شوند. رشته های مدال آوری مثل وزنه برداری، کاراته و رشته های مهمی چون دوومیدانی پیش رو است. همچنین امید به مدال رشته های گروهی داریم اگر چه رشته های گروهی یک مدال دارند اما ارزش کارشان بسیار بالاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 75

به "داورزنی: با خاطیان موضوع تیراندازی با کمان برخورد می گردد، فعلا نباید آرامش تیم از بین برود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داورزنی: با خاطیان موضوع تیراندازی با کمان برخورد می گردد، فعلا نباید آرامش تیم از بین برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید