دلایل به حاشیه رفتن قانون تامین مسکن فرهنگیان

به گزارش تور روسیه ارزان، خبرنگاران:معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: با تصویب قانون تأمین مسکن فرهنگیان از سال 68 تا 85 حدود 12500 واحد مسکونی و 85 هزار قطعه زمین به فرهنگیان واگذار شده است و با اجرای طرح مسکن مهر عملا مفاد این قانون به حاشیه رفت.

دلایل به حاشیه رفتن قانون تامین مسکن فرهنگیان

جهت دریافت خدمات درب ورودی ساختمان ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش تور روسیه ارزان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، سیدمحمد بطحایی با اشاره به اجرای تبصره 9 قانون مصوب 19 مهر1391 مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: استخدام مربیان پیش دبستانی به دلیل عدم تخصیص ردیف استخدامی به تعویق افتاد و باتوجه به پی گیری مسئولین آموزش وپرورش پس از برطرف مشکل اقدام لازم انجام خواهد شد.

وی توضیح داد: در راستای ارائه خدمات رفاهی به فرهنگیان در قالب تعاونی های مصرف و مسکن تا به امروز با مشارکت حداکثری فرهنگیان قریب به 1400 تعاونی در مناطق مختلف آموزش وپرورش تأسیس یافته که به خانواده عظیم فرهنگیان در زمینه تهیه جهیزیه فرزندان، تأمین مایحتاج ضروری و لوازم خانگی مورداحتیاج آنان باشرایط اقساطی خدمات ارائه می نماید.

بطحایی اضافه کرد: علاوه بر این با همکاری اتحادیه تعاونی های مصرف فرهنگیان ایران و 600 تعاونی تحت پوشش به وسیله سامانه فروش مجازی (اتما) در قالب جشنواره فروش کالا و لوازم خانگی به مناسبت های هفته معلم؛ دهه مبارک فجر و اعیاد فرخنده خدمت رسانی به جامعه فرهنگیان انجام می گردد.

معاون توسعه مدیریت وپشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه سیاست گذاری در بخش تأمین مسکن اقشار مختلف به ویژه کارکنان دولت به عهده وزارت راه وشهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و وزارت کار و رفاه اجتماعی است.

وی اظهار داشت: انتظار ساخت مسکن از دستگاهی که وظیفه تعلیم وتربیت بیش از 12.5 میلیون دانش آموز را عهده دار است، چندان معقول و منطقی نیست.

وی تأکید کرد: آموزش وپرورش علاوه بر وظیفه ذاتی خود به منظور سامان بخشیدن به شرایط مسکن کارکنان تحت پوشش همیشه کوشش نموده با بهره مندی از ظرفیت ها و پتانسیل سایر دستگاه های اجرایی برای پاسخگویی به احتیاج مسکن همکاران از حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز بهره لازم را ببرد.

بطحایی با اشاره به قانون تأمین مسکن کارکنان آموزش وپرورش که در سال 68 به پیشنهاد آموزش وپرورش و حمایت دولت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، گفت: از سا ل68 با تصویب قانون تأمین مسکن فرهنگیان تا خاتمه سال 85 حدود 12500 واحد مسکونی و 85000 قطعه زمین به فرهنگیان واگذار شد، اما از سال 86 با اجرای طرح مسکن مهر عملا مفاد قانون از سوی متولیان نادیده گرفته شد به نحوی که مکاتبات متعدد و پی گیری ها برای احیای قانون و اخذ سهمیه 40 درصد زمین و مسکن از وزارت راه وشهرسازی بی نتیجه ماند.

وی اضافه کرد: از طرفی با تزریق تمام منابع و تسهیلات به بخش مسکن مهر فعالیت حدود 600 تعاونی مسکن فرهنگیان که در آن موقع 80 هزار واحد مسکونی نیمه تمام در اختیار داشتند مختل شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه در دولت تدبیر وامید، وزارت آموزش وپرورش مجددا بر آن شد تاموضوع قانون تأمین مسکن فرهنگیان را با جدیت دنبال و احیا کند.

وی توضیح داد: دراین راستا جلسه مشترک مورخ دهم اسفندماه سال92 وزرای آموزش وپرورش و راه و شهرسازی منجر به تنظیم تفاهم نامه ای شد که بند 6 آن به تأمین مسکن فرهنگیان اشاره دارد. لذا امیداست با همکاری نهادهای متولی، شرایط مسکن معلمان بهبود یابد.

وی با اشاره به نرخ تعرفه های بیمه در دندانپزشکی اظهارکرد: بیمه طلایی فرهنگیان از نظر مفاد قرارداد نسبت به سال قبل (به جز تعهدات دندانپزشکی) هیچ تنزلی نداشته است.

بطحایی ادامه داد: به دلیل اختلاف اقتصادی با شرکت بیمه گر قبل، عدم تأمین اختیارات به دلایلی خارج از حیطه کاری آموزش وپرورش، تغییر نرخ تعرفه های خدمات درمانی و افزایش نرخ حق بیمه از سوی شرکت های بیمه تجاری، شرکت آتیه سازان حافظ به عنوان شرکت بیمه گر انتخاب و قرارداد منعقد شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش توضیح داد: این شرکت هم اکنون در حال ارائه خدمات به بیمه شدگان بوده و توانسته است رضایت نسبی فرهنگیان را فراهم آورد.

بطحایی خاطر نشان کرد: با این حال آموزش وپرورش با همکاری ادارات آموزش وپرورش و مناطق تابعه و با تشکیل و برگزاری جلسات مشترک، مستمر و پی گیری مجددانه، تمام اهتمام خود را برای ایجاد راه کارهای مناسب و تسهیل در فرایند اجرای قرارداد بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان به کار می گیرد تا مسائل این بخش تا حد مقدور کاهش یابد.

منبع: تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1210

به "دلایل به حاشیه رفتن قانون تامین مسکن فرهنگیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل به حاشیه رفتن قانون تامین مسکن فرهنگیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید