روسیه بزرگترین مانور نظامی پس از فروپاشی شوروی را برگزار می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه از برگزاری بزرگترین مانور نظامی این کشور طی 40 سال گذشته با حضور نیروهوایی و واحدهای دریایی و زمینی روسیه خبر داده است.

روسیه بزرگترین مانور نظامی پس از فروپاشی شوروی را برگزار می نماید

وزیر دفاع روسیه در این ارتباط گفت: در حال حاضر نیروهای نظامی روسیه در مناطق شرقی این کشور در بالاترین سطح آماده باش برای شرکت در رزمایش نظامی بسیار بزرگی هستند که از زمان برگزاری رزمایش اتحاد جماهیر شوروی در سال 1981 تا کنون بی سابقه است.

آن گونه که منابع روسی خبر داده اند این رزمایش 5 روزه قرار است با مشارکت واحدهایی از نظامیان چین و مغولستان برگزار گردد.

در همین ارتباط دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین نیز از حضور پوتین در این رزمایش خبر داده و گفته است رئیس جمهور روسیه از نزدیک این مانور نظامی را که قرار است در سیبری برگزار گردد، دنبال خواهد نمود.

روسیه و چین پیشتر در تابستان سال گذشته نیز تمرینات نظامی مشترکی را در دریای چین جنوبی و دریای بالتیک اجرا نموده بودند که نشان دهنده تقویت پیوندهای استراتژیک میان دو کشور است.

برگزاری این رزمایش نظامی بزرگ در سیبری تنها کمتر از یک ماه پس از برگزاری رزمایش ناتو در گرجستان دنبال می گردد که با واکنش خشم آلود مسکو روبرو گردیده بود.

مسکو هرگونه تحرک ناتو برای گسترش به شرق و عضویت گرجستان در این پیمان نظامی غربی را تهدید علیه خود و دارای آثار فاجعه بار در منطقه عنوان نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "روسیه بزرگترین مانور نظامی پس از فروپاشی شوروی را برگزار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه بزرگترین مانور نظامی پس از فروپاشی شوروی را برگزار می نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید