روسیه به دنبال حذف دلار از تجارت با اروپا

به گزارش تور روسیه ارزان، وزارت دارایی روسیه اعلام نمود این کشور در حال آنالیز امکان استفاده از یورو در روابط تجاری خود با کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

روسیه به دنبال حذف دلار از تجارت با اروپا

به گزارش تور روسیه ارزان به نقل از اسپوتنیک، ولادمیر کولیچف- معاون وزیر دارایی روسیه نیز گفته است روسیه در حال آنالیز امکان استفاده از یورو در مراودات مالی با شرکای اروپایی خود از جمله در بخش انرژی است.

کولیچف به تور روسیه ارزان گفت: چیزی که مشهود است این است که دست کم در کوتاه مدت و میان مدت، انعقاد معاهدات پولی و استفاده از یورو تنها راه ممکن است. وی گفت چنین تصمیمی مزایای زیادی برای کشورهای اروپایی خواهد داشت چرا که از طرفی موجب تقویت صندلی یورو در جهان می گردد و از سوی دیگر امنیت انرژی اروپا در صورت تحریم های جدید آمریکا را تضمین می نماید.

به گفته معاون وزیر دارایی روسیه، از آنجا که یورو یکی از ارزهای جهانی است، کنار گذاشتن دلار و استفاده از یورو کار دشواری نخواهد بود.

مسکو اخیرا کوشش های زیادی برای رهایی از سلطه دلار و کنار گذاشتن آن از بخش های مختلف اقتصادی خود انجام داده است. آنتوان سیلوانوف- وزیر دارایی روسیه پیشتر در جمع تور روسیه ارزان از برنامه این وزارت خانه و وی تی بی بانک برای کنار گذاشتن تدریجی دلار از اقتصاد روسیه خبر داده بود. طبق این برنامه، روسیه تا انتها سال 2024 از سلطه دلار آزاد خواهد شد. برنامه ای که با وجود دشواری انجام آن می تواند مزایای فراوانی داشته باشد.

ولادمیر پوتین- رئیس جمهور روسیه اخیرا گفته بود آمریکا با تضعیف اعتماد کشورهای جهان به دلار، اشتباه استراتژیکی را مرتکب می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 249

به "روسیه به دنبال حذف دلار از تجارت با اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه به دنبال حذف دلار از تجارت با اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید