ساعتی؛ گلی با خاصیت دیازپام!

به گزارش تور روسیه ارزان، گل ساعتی، گیاهی آرام بخش، مسکن و خواب آور بوده و برای درمان بی خوابی، مانند دیازپام اثربخش است.

ساعتی؛ گلی با خاصیت دیازپام!

به گزارش خبرنگاران، مهندس حسین راغ آرا، مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: گل ساعتی که با نام گل ساعت نیز شناخته می شود، گیاهی با طبیعت گرم و خشک است که از گل و اندام های هوایی گیاه در طب گیاهی استفاده می شود.

مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به این که این گیاه آرام بخش، مسکن و خواب آور است و برای رفع تشنج از آن استفاده می شود، افزود: این گیاه برای رفع استرس و اضطراب اثر بسیار خوبی دارد و برای رفع لرزش افراد سالخورده یک قاشق مرباخوری از گیاه در یک لیوان آب به صورت دم کرده استفاده می شود. گل ساعتی، فشارخون را کاهش داده و برای درمان بی خوابی مانند دیازپام اثربخش است و برای آرامش بچه هایی که فعالیت بیش از حد دارند، مؤثر است.

مهندس راغ آرا با بیان این که برای رفع سرگیجه، سردرد و درمان حالت افسردگی از این گیاه استفاده می شود، گفت: گل ساعتی برای رفع عوارض یائسگی و گرگرفتگی اثرات مفیدی دارد، نشستن در دم کرده این گیاه برای درمان بواسیر اثرات درمانی دارد و برای تقویت قوه بینایی نیز اثربخش است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی، میزان مصرف این گیاه را روزی دو نوبت به میزان 0.5 تا یک گرم است؛ همچنین مصرف بیش از حد مجاز آن باعث ایجاد خواب آلودگی می شود. مصرف این گیاه در زمان بارداری و شیردهی و همچنین برای بچه ها زیر سه سال منع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2166

به "ساعتی؛ گلی با خاصیت دیازپام!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعتی؛ گلی با خاصیت دیازپام!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید