فعال شدن بخش مسکن، اشتغالزایی را محقق می نماید

به گزارش تور روسیه ارزان، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دولت نتواند بخش مسکن را فعال کند نمی تواند وعده خود در موضوع اشتغال زایی را تحقق بخشد.

فعال شدن بخش مسکن، اشتغالزایی را محقق می نماید

به گزارش تور روسیه ارزان، فرج الله رجبی عصر پنجشنبه 19 مهر در آئین افتتاح پروژه های شهرداری شیراز گفت: با فعال شدن بخش مسکن در حوزه نیروی انسانی و بسیاری از صنایع تحول بزرگی بوجود می آید.

وی با تصریح این که موضوع مسکن باید به عنوان مطالبه ای ملی مطرح و دنبال گردد، لزوم پرداختن دولت به این موضوع را از مهمترین مسائل در مسیر حل مشکل اشتغال دانست و در بخشی دیگر از سخنان خود شهر شیراز را یک ظرفیت بین المللی توصیف و اضافه نمود: بیش از یکسال است که موضوع درآمد پایدار شهری و تصویب قانون آن را دنبال می کنیم اما هنوز موفق نشده ایم.

وی با تصریح این که یکی از منابع مهم درآمدی شهرداری ها، ساخت و ساز و صدور پروانه ساختمانی است، گفت: امروز احتیاج داریم که درآمد شهرداری ها را با تعریف منابع پایدار، تقویت کنیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: ما عارضه بد افزایش 60 درصدی قمیت مسکن در سال گذشته را دیدیم ولی قسمت مولد بودن، اشتغال نیروی انسانی، رونق بازار مصالح ساختمانی و رونق شهرداری ها را نادیده گرفتیم.

وی گفت: طی دو سال گذشته تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در مقایسه با 15 سال گذشته کمترین تعداد بوده است.

نماینده مردم شیراز با بیان این ادعا که شهرداری این کلانشهر میلیاردها تومان بدهی دارد، گفت: شهرداری شیراز امروز وارث بدهی های گذشته است اگرچه تاکنون در مدیریت بدهی ها عملکردی موفق دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 195

به "فعال شدن بخش مسکن، اشتغالزایی را محقق می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال شدن بخش مسکن، اشتغالزایی را محقق می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید