مسائل حوزه ترافیک شهری توسط دانشجویان برتر حل می شود

به گزارش تور روسیه ارزان، به گزارش خبرنگاران، دکتر حسن سالاریه امروز در نشست ششمین دوره رقابت های فن آورد که به صورت آنلاین برگزار گشت، با بیان اینکه یکی از اهداف بنیاد ملی نخبگان شناسایی دانشجویان برتر است گفت: این دانشجویان از طریق بررسی پرونده پژوهشی و آموزشی دانشجویان شناسایی می شوند که می توانند از طریق رویدادهای بنیاد می نخبگان به صورت مسئله محور در راستای رفع نیازهای کشور گام بردارند.

مسائل حوزه ترافیک شهری توسط دانشجویان برتر حل می شود

وی با بیان اینکه یکی از رویدادهای مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان فن آورد است، افزود: بنیاد ملی نخبگان چند سالی است که ترم جدیدی در زمینه تشویق استعدادهای برتر برای مشارکت در برنامه ها و رویدادهای حل مساله و رفع نیازهای کشور در دستور کار خود قرار داده است که توسط بنیاد یا کارگزاران بنیاد برگزار می شوند.

به گفته معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان، یکی دیگر از اهداف این بنیاد شناسایی دانشجویانی است که در چارچوب استانداردهای آموزشی و پژوهشی دانشگاه پیروز به بروز استعدادهای خود نشدند ولی در حل مسایل توانمندی هایی دارند.

وی گفت: ما به دنبال رویه های دیگری هستیم که افراد بتوانند توانمندی های علمی و نوآورانه خود را بروز دهند. با برگزاری چنین رویدادهای فناورانه ای به دنبال شناسایی آنها هستیم. هدف این بنیاد شناسایی استعدادها و هدایت آنها در جهت اثر بخشی در جامعه است.

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به برگزاری 5 دوره رقابت فن آورد، خاطر نشان کرد: این رویداد در حوزه های مختلف فناوری برگزار می شود و از جمله رویدادهای مورد تایید این نهاد است. این دوره از فن اورد با موضوع مدیریت هوشمند ترافیک شهری و الگوریتم مدیریت هوشمند شبکه توزیع کالا برگزار می شود.

وی با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان علاوه بر این رویداد، رویدادهای فناورانه دیگری همچون طرح های احمدی روشن و شهید بابایی را برگزار می کند تا دانشچویان برتر در یک رویداد مسئله در راستای رفع نیاز صنعت و کشور گام بردارد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری رویدادهای فناورانه در کشور اظهار کرد: ما برای برگزاری رویدادهایی مانند احمدی روشن و شهید بابایی به نهادها و سازمان ها مراجعه می کنیم و از آنها درخواست داریم نیازهای فناورانه خود را ارائه دهند.

سالاریه با بیان اینکه بسیاری از این رویدادها با حوزه فناوری نیست، ادامه داد: به عنوان نمونه طرحی از شورای نگهبان به ما در زمینه نحوه برگزاری انتخابات پیش رو با توجه به شیوع کرونا ارجاع داده شده است.

در ادامه حسین قمری مدیر این مسابقات با بیان اینکه ثبت نام در ششمین دوره مسابقه فن آورد تا 10 دی ادامه دارد، گفت: بناست که رشته های جدیدی در این دوره اضافه شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر در خصوص هنر با سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت آی سی تی برای بحث لجستیک مذاکراتی اجرا شده است.

به گزارش خبرنگاران، مجموعه رقابت های تخصصی فن آورد، دوره ششم خود را در رشته برنامه نویسی کامپیوتر با موضوع الگوریتم مدیریت هوشمند ترافیک شهری و الگوریتم مدیریت هوشمند شبکه توزیع کالا برگزار می کند.

این مسابقه با جوایزی که مجموعا یک میلیارد تومان برآورد می شود برگزار می شود. همچنین هر یک از تیمهای اول تا سوم امتیاز نخبگانی دریافت خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1711

به "مسائل حوزه ترافیک شهری توسط دانشجویان برتر حل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل حوزه ترافیک شهری توسط دانشجویان برتر حل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید