نکونام: با موفقیت های کوچک قانع نمی شویم، در فولاد 2 نگرانی مهم وجود دارد

به گزارش تور روسیه ارزان، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: الان زمان اتحاد و بی توجهی به برخی از حرف هایی است که می خواهند با گفتن آنها، همین اتحاد را بر هم بزنند.

نکونام: با موفقیت های کوچک قانع نمی شویم، در فولاد 2 نگرانی مهم وجود دارد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه فولاد خوزستان، جواد نکونام که بعد از وقفه ای چند ماهه دوباره راهنمایی تیم فوتبال فولاد خوزستان را برعهده گرفته است، در مصاحبه ای به در این خصوص شرح داده که مشروح آن را در زیر می خوانید:

با قلبم فولاد را انتخاب کردم

نکونام گفت: ابتدا تشکر می کنم از مسئولان کارخانه فولاد و همینطور مسئولان باشگاه به خاطر اعتماد دوباره به من. خوزستان و فولاد را خانه خودم می دانم. با وجود پیشنهادات دیگری که داشتم، با قلبم این باشگاه را انتخاب کردم. یکی از دلایلی که باعث شد دوباره به فولاد بیایم حس مسئولیتی بود که نسبت به این باشگاه و طرفدارانش دارم. یکی از زیباترین لحظات زندگی ام، قهرمانی در جام حذفی سال گذشته بود، به این علت که توانستم لبخند را روی لبان مردم مظلوم خوزستان ببینم. دوست دارم در زندگی مربیگری ام حداقل یک بار دیگر این صحنه تکرار گردد و دوباره لبخند را روی لبان خوزستانی ها ببینم. می دانم خیلی به فولاد امید دارند. می دانم فولاد زندگی خیلی از آنهاست. این مسئولیت ما را دو چندان می نماید. بازیکنان فولاد هم این موضوع را در دو سال گذشته درک کردند. همه با هم و در کنار هم برای فولاد می جنگیم. الان زمان اتحاد و بی توجهی به برخی از حرف هایی است که می خواهند با گفتن آنها، همین اتحاد را بر هم بزنند.

طرفداران در جشن ها غایب بودند

وی اشاره نمود: امیدوارم هرچه زودتر درهای استادیوم ها باز گردد و طرفداران بی نظیر فولاد را در استادیوم همراه مان داشته باشیم. ما در زمان کرونا دو جشن بزرگ داشتیم؛ یکی جشن صعود به آسیا و دیگری جشن قهرمانی جام حذفی. اما هر دو در غیاب طرفداران مان که صاحبان اصلی این افتخارات هستند برگزار گردید و این در دل من و بازیکنان ماند. امیدوارم سال جاری در بازی ها نفس گرم مردم خوزستان را از نزدیک در استادیوم خانگی مان احساس کنیم و از حضورشان انرژی بگیریم و در خاتمه فصل اگر خدا برای مان بخواهد تلافی دو جشنی که در غیاب شان داشته ایم را در آوریم.

باید از خودگذشتگی داشته باشیم

نکونام یادآور شد: بازی با صنعت نفت محک خوبی برای تیم بود و نشان داد که برای رسیدن به آمادگی مدنظر که فصل قبل داشتیم، چقدر کار داریم. متاسفانه دوران طلایی آماده سازی پیش فصل را تیم از دست داده و برای جبران این عقب افتادگی باید کار زیادی انجام دهیم. هر تیمی که لیگ را خوب آغاز نموده در تمرینات پیش فصل تمرینات جدی را انجام داده اما فولاد این زمان را از دست داده است. از همین بدو ورود یک شعار در تیم داریم؛ از خودگذشتگی به خاطر فولاد. برای شاد کردن دل مردم خوزستان باید از خودگذشتگی داشته باشیم. باید تا می توانیم تمرین کنیم، کار کنیم و همه چیز را روی برنامه پیش ببریم. از این لحظه به بعد تمام تمرکز ما فقط و فقط فولاد و فولاد خواهد بود و به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنیم. درآغاز فصل عقب افتاده ایم و باید تک تک امتیازات از دست داده را به دست بیاوریم. بعد از قهرمانی در جام حذفی، برنامه ها آنطور که پیش بینی می کردم جلو نرفت. حالا باید از نو برنامه ریزی کنیم، در حالی که رقبا امتیازات خوبی جمع نموده اند. به لحاظ بدنی عقب هستیم. اگر به بازی های دو فصل گذشته فولاد دقت می کردید ما از دقیقه 70 به بعد مشکل بدنی نداشتیم و یکی از دلایل موفقیت ما همین بود. الان زمانی برای آغاز تازه نداریم. باید سریعاً خودمان را آماده مسابقات کنیم.

نگاه جدی به آموزشگاه فولاد خواهیم داشت

سرمربی فولاد اضافه نمود: چند بازیکن اثرگذار و خوب را از دست دادیم. به علت بسته بودن پنجره جابجایی جای خالی این بازیکنان پر نشد. البته شاکله تیم همان است که قهرمان جام حذفی شده. این بازیکنان در عمل ثابت نموده اند توانایی کارهای بزرگ را دارند و نیازی به گفتن من نیست. به این بازیکنان باور دارم که با کار و تلاش سخت توانایی تکرار موفقیت های گذشته را دارند و انشالله با تقویت همین تیم در زمستان می توانیم برای اهداف جدیدتر و بزرگ تر بجنگیم. مثل دو سال گذشته که سعی کردیم برترین بازیکنان آموزشگاه فوتبال را به تیم بزرگسالان بیاوریم، سال جاری هم نگاهی جدی به این مسئله داریم. از یکسو ناراحتم به خاطر از دست دادن برخی بازیکنان و از یکسو به فولاد و خوزستان افتخار می کنم به خاطر داشتن چنین ستاره هایی که در جابجایی همه در پی آنها بودند.

روحیه بردن را باید تقویت کنیم

وی گفت: از روز اولی که وارد فولاد شدم غبطه خوردم و ناراحت شدم به این علت که نماینده ای در تیم ملی نداشتم. خوشحالم وقتی همکاری مان به خاتمه رسید، چهار ملی پوش در تیم ملی داشتیم. در خاتمه فصل دوم، به تمام اهدافی که در فولاد داشتیم رسیدیم. یک وقفه در کارمان افتاد و متاسفانه سال جاری عقب افتادیم. با تلاش و تلاش زیاد باید این عقب افتادگی را جبران کنیم. امید ما به نیم فصل است تا بتوانیم چند بازیکن جذب کنیم و با قدرت بیشتری در رقابت ها حاضر شویم. در آغاز کار باید روحیه برنده بودن را در تیم تقویت کنیم. ما در فولاد رکورد بی نظیری داشتیم و ماه های متمادی در خانه نباختیم. البته دنبال رکورد نیستم ولی امیدواریم مثل گذشته فولاد را در فولاد آره نا تبدیل به یک تیم آهنین و شکست ناپذیر کنیم.

زمستان مهمی در پیش است

سرمربی فولاد اشاره نمود: فعلا دو نگرانی داریم. اول مسائل بدنی که باید برنامه ریزی فشرده ای برای حل این مشکل کنیم. دوم فشردگی عجیب مسابقات. مسئولان سازمان لیگ کوشش میکنند تیرماه سال 1401لیگ برتر و جام حذفی را تمام نمایند. به این علت سال آینده رقابت های جام جهانی برگزار می شوند و آنها می خواهند این مسابقات در تقویم نیم فصل لیگ جا بگیرند. ما در لیگ قهرمانان هم حاضر هستیم. این یعنی بازی ها بسیار فشرده و نزدیک خواهد بود. باید تا می توانیم فولاد را تقویت کنیم و به هیچ وجه فرصت نقل وانتقالات نیم فصل را از دست ندهیم. از همین حالا باید به جذب بازیکنان خوب فکر کنیم. زمستان مهمی در پیش داریم.

به موفقیت های کوچک قانع نیستیم

وی در خاتمه اضافه نمود: باردیگر از تمام خوزستانی های عزیز تشکر می کنم. ممنون بابت مراسم استقبال. دوست داریم احترام را دوباره به فولاد برگردانیم. می خواهیم نگاه دیگر باشگاه، بازیکنان و مجموعه فولاد همراه با احترام باشد. جهت سختی در پیش داریم و همانطور که بعد از فینال جام حذفی گفته بودم موفقیت در این راه جز با سخت کوشی ممکن نیست. موفقیت برای هیچ کسی حتمی نیست اما می توان با تلاش شبانه روزی و کار پرفشار و دقیق احتمال موفقیت را بالا برد. این عهد من با مردم خوزستان. این که خودم و بازیکنانم شبانه روزی برای خوشحالی و سربلندی مردم خوزستان تلاش کنیم. خوزستان فوتبالی ترین استان ایران است و باشگاه فولاد که پرچمدار فوتبال خوزستان است باید به بزرگی عادت کند و همواره در میان مدعیان باشد. سخت کوشی و تلاش بی وقفه اعضای تیم و قناعت نکردن به دستاوردهای کوچک، برعهده من و بازیکنانم؛ اعتماد و باور به این بازیکنان و احترام متقابل میان تمامی دوستداران فولاد از هر طیفی و با هرعقیده ای برعهده شما. از یاد نبریم در سال های اخیر تنها کسانی که از خداوند این عزت را گرفته اند که بتوانند دل مردم خوزستان را شاد نمایند همین پسران بوده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 2203

به "نکونام: با موفقیت های کوچک قانع نمی شویم، در فولاد 2 نگرانی مهم وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکونام: با موفقیت های کوچک قانع نمی شویم، در فولاد 2 نگرانی مهم وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید