همکاری مشاور حقوقی کاخ سفید با بازرس ویژه تحقیقات روسیه، ترامپ: خودم اجازه دادم

به گزارش تور روسیه ارزان، روزنامه نیویورک تایمز گزارش کرد یک مشاور حقوقی کاخ سفید به نام دان مک گان با تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه پرونده ارتباط ترامپ - روسیه که به تحقیقات راشاگیت معروف است، همکاری نموده است.

همکاری مشاور حقوقی کاخ سفید با بازرس ویژه تحقیقات روسیه، ترامپ: خودم اجازه دادم

به گزارش تور روسیه ارزان، به نقل از آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مدعی گردیده که خودش اجازه این همکاری به منظور ایجاد شفافیت را داده است.

نیویورک تایمز در گزارش خود به نقل از 12 مقام سابق و فعلی کاخ سفید و مقام های دیگر نوشته است که دونالد اف .مک گان با رابرت مولر درخصوص آن بخش از پرونده تحقیقات ویژه که به اتهام ترامپ درخصوص مانع تراشی برای عدالت مربوط است، صحبت نموده است.

براساس این گزارش در 9 ماه گذشته مک گان دست کم سه بار با مولر پرسش و پاسخ داشته که مجموعا 30 ساعت زمان برده اند و گفته گردیده که برخی از ابعاد اقدامات ترامپ را که تنها او می توانست افشا کند، فاش نموده است.

یکی از این موارد کوشش ترامپ برای اخراج کردن مولر در دسامبر 2017 است که در گزارش نیویورک تایمز مطرح گردیده و منابع آن نیز افراد مطلع به این ماجرا اعلام گردیده اند.

براساس این گزارش دلیل اصلی اینکه مک گان به سراغ مولر رفته حفاظت از صندلی خود بوده است.

روزنامه نیویورک تایمز انگیزه مک گان برای گفت وگو با مولر را یک اقدام غیر عادی خوانده و آن را تصمیمی خوانده که بر مبنای همکاری اولین تیم حقوقی ترامپ با گروه تحقیق گرفته گردیده است.

این روزنامه گفته است یک انگیزه دیگر مک گان، هراس و نگرانی از تصمیم هایی است که در کاخ سفید گرفته گردیده که ممکن است موقعیت حقوقی او را به عنوان فردی که مانع از اجرای عدالت گردیده به خطر بیندازد.

طبق این گزارش، مک گان اطلاعاتی در باره اظهارات و اقدامات ترامپ در زمان اخراج جیمز کومی، رئیس وقت پلیس فدرال آمریکا و تمایل رئیس جمهوری آمریکا برای قرار دادن فردی وفادار در راس هیات تحقیق در اختیار گروه تحقیق گذاشته است.

در گزارش نیویورک تایمز این اقدام مک گان به عنوان یک تحول مهم بازتاب پیدا نموده چراکه برای یک مشاور حقوقی و وکیل چندان معمول نیست که این میزان از اطلاعات را درباره موکلی که در معرض تحقیقات قرار گرفته است، به یک بازرس افشا کند (در حالی که مک گان به صورت رسمی مشاور حقوقی ریاست جمهوری آمریکا است نه وکیل شخصی خود ترامپ).

با این وجود ترامپ و کاخ سفید می گویند که هیچ چیز جدیدی در اینجا مطرح نگردیده است.

ترامپ در یک توئیت گفت، خودش تصمیم گرفته که اجازه داده مک گان و دیگر کارمندان کاخ سفید با مولر وارد صحبت گردیده و بالغ بر یک میلیون صفحه اسناد کاغذی را ارائه نموده اند.

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید آنچه را که پیش بینی درخصوص ظهور یک نزاع جدید و یک قهرمان مقاومت جدید خواند، رد نموده و گفت ترامپ و مک گان رابطه عالی دارند و رئیس جمهور آمریکا قدردان تمامی کارهای سختی است که این مشاور انجام داده است.

با این وجود مک گان عمدتا به عنوان یک چهره در سایه شناخته می گردد که چندان در فضای متلاطمی که پیرامون کاخ سفید متعلق به ترامپ ایجاد گردیده، مطرح نبوده است.

با این حال گفته گردیده که او نقش هایی کلیدی در ارتباط با قوه قضائیه آمریکا از جمله اقدام ترامپ در انتصاب نیل گورساچ به عنوان قاضی دادگاه عالی آمریکا و همینطور تعداد دیگری از قضات دادگاه های فدرال ایفا نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 294

به "همکاری مشاور حقوقی کاخ سفید با بازرس ویژه تحقیقات روسیه، ترامپ: خودم اجازه دادم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری مشاور حقوقی کاخ سفید با بازرس ویژه تحقیقات روسیه، ترامپ: خودم اجازه دادم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید