واعظی: ایران آماده ایفای نقش فعال تر درحل اختلافات آذربایجان و ارمنستان است

به گزارش تور روسیه ارزان، تهران (پانا) - رییس دفتر رییس جمهوری توسعه روابط تهران و باکو را در راستای خواست دو ملت و منافع مشترک دو دولت دانست و با محترم شمردن تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان تاکید نمود و گفت ایران آماده ایفای نقش فعالتر در حل و فصل اختلافات جمهوری آذربایجان و ارمنستان است.

واعظی: ایران آماده ایفای نقش فعال تر درحل اختلافات آذربایجان و ارمنستان است

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود واعظی عصر چهارشنبه و در تماس تلفنی شاهین مصطفی اف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان با وی تاکید نمود: تهران از پیشنهاد باکو مبنی بر ایفای نقش فعالتر و پررنگ تر ایران، روسیه و ترکیه در حفظ صلح و ثبات منطقه استقبال می نماید.

وی ضمن استقبال از برقراری آتش بس از دولت های جمهوری آذربایجان و ارمنستان خواست که با حفظ آتش بس، اختلافات خود را براساس گفت و گو و در چارچوب قوانین بین المللی و محترم شمردن مرزهای شناخته شده و تمامیت ارضی دو کشور حل و فصل نمایند.

رییس دفتر رییس جمهوری با تشکر از پیغام قدردانی رییس جمهوری آذربایجان از موضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با تمامیت ارضی کشورش گفت: موضع گیری و اقدامات ما در جهت تحکیم روابط و نشان دادن عملی علاقه به دولت و ملت جمهوری آذربایجان است.

واعظی همچنین با ابراز خرسندی از فرایند اجرای توافقات ایران و جمهوری آذربایجان و به ویژه توافقات اخیر مطروحه در گفت وگوی تلفنی روسای جمهوری دو کشور گفت: تحقق این توافقات بی تردید گام موثری در فرایند روابط رو به گسترش دو کشور خواهد بود.

معاون نخست وزیر آذربایجان نیز در این گفت و گوی تلفنی با ابلاغ پیغام قدردانی رییس جمهوری کشورش گفت که ما خواستار توسعه همکاری های تهران - باکو در همه زمینه های مورد علاقه هستیم.

شاهین مصطفی اف همچنین با ارائه گزارشی از فرایند درگیری ها تاکید نمود که باکو خواستار ایفای نقش فعالتر و پررنگ تر ایران، روسیه و ترکیه در حل و فصل مسائل منطقه است.

وی گفت: توافقات میان دو کشور نیز با شتاب در حال انجام و پیگیری است و عملی شدن این توافقات گام موثری در توسعه همکاری های مشترک ایجاد خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1509

به "واعظی: ایران آماده ایفای نقش فعال تر درحل اختلافات آذربایجان و ارمنستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظی: ایران آماده ایفای نقش فعال تر درحل اختلافات آذربایجان و ارمنستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید