وجود 32 هزار زن سرپرست خانوار در خوزستان ، لزوم هماهنگی بیشتر برای توانمندسازی زنان

به گزارش تور روسیه ارزان، خبرنگاران/خوزستان مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان بر لزوم هماهنگی های بین بخشی بیشتر و مناسب تر با دستگاه های مرتبط و متولی جهت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تاکید کرد.

وجود 32 هزار زن سرپرست خانوار در خوزستان ، لزوم هماهنگی بیشتر برای توانمندسازی زنان

زینب پارسافخر در نشست هم اندیشی که با حضور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان به منظور بررسی راهکارها و برنامه های مشترک برای پرداختن مناسب به مسائل زنان و خانواده های تحت پوشش برگزار شد، اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) یکی از نهادهای مهم و کلیدی در رفع بخشی از مسائل زنان سرپرست خانوار و خانواده های کمتر برخوردار در استان خوزستان است.

به گزارش خبرنگاران، وی با بیان اینکه یکی از اهداف مهم اداره کل امور زنان و خانواده استانداری حمایت از زنان سرپرست خانوار و خانواده های کمتر برخوردار است، شرح داد: با توجه به اینکه در استان خوزستان بیش از 32 هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد، لازم است به منظور حمایت بهتر از این قشر و جهت توانمندسازی زنان، هماهنگی های بین بخشی بیشتر و مناسب تری با سایر دستگاه های مرتبط و متولی به عمل آید.

سرپرست اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان خاطرنشان کرد: با توجه به حضور بانوان توانمند در مجموعه کمیته امداد امام خمینی(ره) و همچنین تعداد بالای مددکاران و مددجویان زن، امیدوار هستیم شاهد انتصاب بانوان در بخش های مدیریتی به ویژه در بخش مدیران شهرستانی باشیم.

وی تاکید کرد: برنامه های حمایتی و توانمندسازی باید چند بعدی باشد و حتما آموزش های روانشناسی در قالب مهارت هایی که منجر به تحکیم بنیان خانواده و روش های صحیح گفت وگو و فرزندپروری هستند، در کنار مهارت آموزی های اقتصادی و اشتغال نیز به زنان و خانواده ها ارائه شود.

جمال شیبه، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان نیز در این جلسه گفت: کمیته امداد، قریب به 130 هزار خانوار را در استان تحت پوشش دارد که از این جمعیت، حدود 60 درصد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.

وی افزود: هدف و اولویت اصلی ما، توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) است که بخش عمده ای از اعتبارات بودجه ای صرف این موضوع می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان اظهار کرد: فعالیت این نهاد در جهت توانمندسازی زنان در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است و به دنبال اشتغال زایی برای زنان سرپرست خانواده هستیم تا آن ها نیز بتوانند صاحب درآمد شوند.

شیبه با قدردانی از رویکرد اداره کل امور زنان و خانواده استانداری خوزستان در هم افزایی و ایجاد هماهنگی های بین بخشی، ابراز امیدواری کرد که بتوانیم شاهد ارائه خدمات موثرتری باشیم.

در این جلسه در خصوص راهکارهایی به منظور انجام برنامه های مشترک و ظرفیت های موجود گفت وگو و تبادل نظر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1681

به "وجود 32 هزار زن سرپرست خانوار در خوزستان ، لزوم هماهنگی بیشتر برای توانمندسازی زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود 32 هزار زن سرپرست خانوار در خوزستان ، لزوم هماهنگی بیشتر برای توانمندسازی زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید