چین: آماده همکاری با ایران برای برقراری ثبات در منطقه هستیم

سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری روز آدینه آمادگی این کشور برای همکاری با ایران جهت برقرار صلح و ثبات در منطقه را اعلام نمود.

چین: آماده همکاری با ایران برای برقراری ثبات در منطقه هستیم

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین در کنفرانس خبری روز آدینه آمادگی این کشور برای همکاری با ایران جهت برقراری صلح و ثبات در منطقه را اظهار داشت.

گنگ شوانگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در شروع این کنفرانس خبری گفت به دعوت وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از 25 تا 27 اوت سفری رسمی به چین خواهد داشت.

شوانگ در پاسخ به سوالی درباره اینکه در جریان سفر ظریف به چین درباره چه موضوعاتی گفت وگو خواهد شد گفت: چین و ایران دوستان سنتی هستند. در این 38 سال که روابط دیپلماتیک ما برقرار شد شاهد توسعه مداوم و پایدار آن بودیم.

وی اضافه نمود: در جریان سفر ظریف، وانگ یی با ایشان رایزنی خواهد نمود و درباره روابط دوجانبه و مسائل بین المللی و منطقه گفت وگو خواهیم کرد. چین آماده کار با ایران در راستای ایجاد پیشرفت های بیشتر در زمینه مشارکت راهبردی ما و برای برقراری صلح و ثبات در منطقه خلیج [فارس] است.

شوانگ درباره گزارش ارزیابی وزارت خارجه آمریکا از پایبندی کشورها به توافقنامه های کنترل تسلیحاتی که چین را به نقض تعهدات خود در زمینه آزمایش سلاح های هسته ای متهم می نماید گفت: هنگامی که بحث از کنترل تسلیحاتی و منع اشاعه مطرح است باید یادآوری کرد که خروج آمریکا از برجام و توافق موشکی با روسیه با مخالفت های جهانی و نقدها همه جانبه جامعه بین الملل روبرو شد.

وی اضافه نمود: کاری که آمریکا باید در وهله اول انجام دهد این است که به جای داوری درباره دیگران درباره کارنامه خودش در پایبندی به تعهدات خودش تأمل کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 14 مهر 1398 شناسه مطلب: 685

به "چین: آماده همکاری با ایران برای برقراری ثبات در منطقه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آماده همکاری با ایران برای برقراری ثبات در منطقه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید