اهمیت مذاکرات هسته ای با ایران برای چین

به گزارش تور روسیه ارزان، خبرنگاران: سفیر چین در ایران با اشاره به اهمیت مذاکرات هسته ای با ایران برای چین تاکید نمود که روابط پکن-تهران همه جانبه است.

اهمیت مذاکرات هسته ای با ایران برای چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران،پانگ سن در پاسخ به این پرسش مهر که آیا تصور می کنید ایران و گروه 1+5 در ماه مارس به توافق سیاسی دست یابند و چین چه اقداماتی را در جهت یاری به برطرف مسائل موجود در جهت مذاکرات مستقل از سایر اعضای 1+5 انجام می دهد؟ گفت: چین اهمیت بسیاری به مذاکرات گروه 1+5 با ایران می دهد و نقش مثبت و بسیار سازنده ای را در این مذاکرات ایفا نموده است.

وی اضافه نمود: در جریان مذاکرات یک سلسله طرح های مثبت و سازنده را مطرح کردیم، از جمله برداشتن تحریم ها و حجم فعالیت های هسته ای ایران که برای برطرف مسائل میان طرفین و رسیدن به توافق جامع بسیار مفید است.

سفیر چین در ایران گفت: در حال حاضر طرف ها موافقند که مدت مذاکره را تا ژانویه تمدید نمایند و تلاش می نمایند تا مذاکرات فشرده ای انجام گردد. چین نیز تلاش می نماید تا نقش سازنده خود را در رسیدن به توافق جامع ایفا نماید.

پانگ سن در پاسخ به این پرسش که توافق بزرگ روسیه و چین در مورد انرژی که به توافق قرن معروف شده است، آیا نشان دهنده این است که در روابط روسیه و چین اهداف راهبردی سایر اهداف از جمله اهداف مالی را تحت الشعاع قرار می دهد؟ گفت: روابط چین و روسیه جامع است و شامل همکاری های سیاسی، مالی، فرهنگی، نظامی و انرژی و بخشهای دیگر است. روابط کشور چین و ایران نیز همه جانبه است.

سفیر چین در ایران در پاسخ به این پرسش که نقش آمریکا در تشدید تنش میان ژاپن و چین بر سر مسائل ارضی چیست و پکن چه سیاستی را در قبال تنش زایی واشنگتن در شرق آسیا اتخاذ نموده و می نماید؟ گفت: آمریکا همیشه اعلام نموده که موضع بی طرفانه ای را در قبال تنش های ارضی میان چین و همسایگانش دارد. ما هم امیدواریم کشور آمریکا در منطقه آسیا و اقیانوسیه نقش سازنده ای را ایفا نماید و برای صلح و ثبات این منطقه تلاش کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا خطری از ناحیه گروه های تکفیری چین را تهدید می نماید؟ گفت: فکر کنم این یک مسئله گسترده است که نه تنها چین با آن روبرو است بلکه آمریکا، اروپا و منطقه خاورمیانه را تهدید می نماید.

پانگ سن در پاسخ به این پرسش که روابط ایران و چین در شرایط کنونی در چه سطحی است؟ چشم انداز این روابط چگونه است؟ گفت: روابط ایران و چین دارای سابقه دیرینه است و بین کشور چین و ایران هرگز رویداد بدی در تاریخ اتفاق نیفتاده است و روابط دو کشور خوب بوده و بهبود نیز می یابد.

وی در انتها تاکید نمود: دو کشور چین و ایران دارای تاریخ بسیار طولانی و فرهنگ غنی هستند و در بعضی از مسائل امور بین الملل موضع و منافع مشترک دارند و بر این باورم که همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف گسترش می یابد.

خبرنگاران: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 897

به "اهمیت مذاکرات هسته ای با ایران برای چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت مذاکرات هسته ای با ایران برای چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید