شروع انتخابات سرنوشت ساز اروپایی در قاره سبز

به گزارش تور روسیه ارزان، انتخابات مهم پارلمانی اروپا از روز پنجشنبه در بعضی کشورهای اروپایی از جمله هلند و انگلیس شروع شده و تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

شروع انتخابات سرنوشت ساز اروپایی در قاره سبز

برای لذت بردن از تور اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور روسیه ارزان به نقل از روزنامه پاسایر نوسه پرسه، انتخابات مهم و سرنوشت ساز اروپایی از روز پنجشنبه شروع شده است. از صبح پنجشنبه شهروندان در هلند و همچنین انگلیس به عنوان اولین رای دهندگان به پای صندوق های رای رفتند. از آنجایی که انگلیس همچنان نتوانسته است به توافقی درباره برگزیت دست یافته و از این اتحادیه خارج گردد این کشور هم در انتخابات مجلسی اروپا حاضر می شود.

از پنجشنبه تا روز یکشنبه در یک سوپر انتخابات حدود 418 میلیون نفر در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا 751 نماینده جدید اروپایی برای مجلس را انتخاب خواهند کرد. آلمان هم مانند اکثر دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در روز یکشنبه در این انتخابات حاضر می شود.

مارگاریتیس شیناس، سخنگوی کمیسیون اتحادیه اروپا گفت که انتخابات اروپا بزرگترین انتخابات فرا مرزی در این سیاره و فرصتی برای تصمیم گیری درباره آینده ما است.

نتیجه این انتخابات نه تنها برای چگونگی تقسیم کرسی ها بین احزاب در مجلس اروپا و انتخاب ریاست کمیسون اروپایی آینده این اتحادیه سرنوشت ساز است بلکه در اینجا همچنین این مسئله مطرح است که ائتلاف بزرگ در برلین چگونه به همکاری خود ادامه خواهد داد.

انتظار می رود که در این دور انتخابات مجلسی احزاب مشکوک به اروپا شانس بالایی برای دریافت آراء شهروندان داشته باشند. این مسئله می تواند نحوه قانونگذاری و چگونگی اشغال پست های مهم اروپایی را با پیچیدگی هایی همراه کند. خانواده بزرگ دموکرات مسیحی ها و سوسیال دموکرات ها باید در مقایسه با انتخابات سال 2014 انتظار شکست سنگینی را داشته و احتمالا دیگر اکثریتی را کسب نخواهند کرد.

در انگلیس نیز انتظار موفقیت چشمگیری برای حزب طرفداربرگزیت و افراطی نیجل فاراق می رود و بر اساس نظر سنجی ها احتمالا 38 درصد آراء را کسب خواهد نمود. همچنین برای لیبرال دموکرات ها و سبزها هم انتظار افزایش آراء چشمگیری می رود. انتظار می رود انتخاب نمایندگان انگلیسی بخواهند از این فرصت استفاده نمایند تا دو حزب بزرگ محافظه کار و کارگر را به دلیل هرج و مرج ایجاد شده در روند برگزیت در این انتخابات مجازات نمایند.

انگلیسی ها حدود سه سال پیش در یک همه پرسی به خروج از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند. از آنجایی که این کشور همچنان نتوانسته از اتحادیه اروپا خارج گردد و به توافقی در این راستا دست یابد انگلیسی ها همچون دیگر اعضای عضو این اتحادیه در این انتخابات مشارکت خواهند کرد. خروج این کشور از اتحادیه اروپا تا 31 اکتبر به تعویق افتاده است.

در کشور هلند هم حدود 13 میلیون واجد شرایط رای دادن امروز به پای صندوق های رای می روند. اولین محل اخذ رای در ساعت 5 صبح امروز به وقت محلی در فرودگاه آمستردام باز شد. انتخابات بزرگ اروپایی ظرف مدت چهار روز از امروز در کشورهای مختلف این اتحادیه برگزار می گردد. کشورهای ایرلند و چک هم در روز آدینه و فرانسه و بعضی اعضای دیگر این اتحادیه هم در روز شنبه و آلمان هم همراه با دیگر کشورهای باقی مانده در این اتحادیه در روز یکشنبه به پای صندوق های رای می روند.

نظر سنجی ها نشان می دهد که جریانات رسوایی مربوط به حزب افراطی اتریش می تواند بر نتیجه آراء انتخابی حزب افراطی جایگزینی برای آلمان تاثیر بگذارد. نتیجه یک نظر سنجی موسسه یوگو نشان می دهد که 28 درصد شهروندان آلمانی اعتقاد دارند که بحران سیاسی در اتریش بر نتیجه انتخابات حزب افراطی آلمان هم تاثیر خواهد گذاشت. 38 درصد البته این نظر را رد می نمایند و 33 درصد هم در این باره ابراز بی اطلاعی نموده اند.

انتشار ویدئوی رسوایی رئیس حزب آزادی اتریش چند روز مانده به انتخابات مجلسی اروپا بحران دولتی سختی را در اتریش به وجود آورده است.

در پی وقوع بحران سیاسی در اتریش دوشنبه شب حزب آزادی افراطی اتریش از کناره گیری همه وزرای خود از دولت اطلاع داد. این حزب با این اقدام خود به درخواست صدر اعظم اتریش برای کناره گیری وزیر کشور از حزب آزادی اتریش واکنش نشان داد.

پیشتر هاینس کریستین اشتراخه، رهبر حزب آزادی، که همچنین معاون صدراعظم بود در انتها هفته پس از انتشار یک ویدئوی افشاگرانه مجبور به استعفا شده بود.

در این ویدئو او پیشنهاد اعطای قراردادهای دولتی به کسی که ادعا می کرد از بستگان نزدیک یک شهروند قدرتمند روسیه است را می داد.

نتیجه انتخابات پارلمای اروپا همچنین ریاست جدید کمیسیون اروپایی را هم معین می نماید. آنالیز ها نشان می دهد که منفرد وبر، نامزد احزاب متحد مسیحی برای عهده داری این سمت بالاترین شانس برای موفقیت در این راستا و عهده داری ریاست آینده کمیسیون اروپایی را دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مرداد 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 510

به "شروع انتخابات سرنوشت ساز اروپایی در قاره سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع انتخابات سرنوشت ساز اروپایی در قاره سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید