جهانگیری: بیماری های اقتصاد کشور ساختاری است

به گزارش تور روسیه ارزان، معاون اول رییس جمهور گفت: حتی با انتقال مدیریت به بخش خصوصی هم بهره وری افزایش نیافته است.

جهانگیری: بیماری های اقتصاد کشور ساختاری است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، اعضای انجمن بهره وری ایران بعداز ظهر امروز (شنبه) با معاون اول رییس جمهور ملاقات کردند.

اسحاق جهانگیری در این ملاقات با اشاره به اینکه بهره وری از اصلی ترین موضوعات اقتصاد ایران است، گفت: در اسناد و برنامه های بالادستی و نیز سیاست های اقتصاد مقاومتی که از سوی رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است، بر افزایش بهره وری در همه بخش ها تأکید شده است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به بعضی بیماری های مزمن مالی نظیر تورم گفت: در طول برنامه های توسعه کشور همیشه بر رشد مستمر و پایدار مالی و یا افزایش 30 درصدی رشد مالی از محل بهره وری تأکید شده، اما در خاتمه برنامه های توسعه این اهداف محقق نشده است.

جهانگیری اضافه کرد: بیماری های مزمن اقتصاد کشور ساختاری است و گاهی حتی با انتقال بعضی مجموعه ها به بخش خصوصی نیز بهره وری افزایش نیافته است در حالی که تصور می شد با مدیریت بخش خصوصی و اقتصاد رقابتی تر، بازدهی سرمایه و نیروی کار افزایش یابد.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر رمزگشایی جدی از این مولفه های مالی ضمن تشکر از انجمن بهره وری ایران که دغدغه و مسئولیت تفکر در خصوص مسایل کلیدی کشور دارند، گفت: باید با پرهیز از کلی گویی در خصوص راه حل های افزایش بهره وری، شاخص هایی قابل رصد، ارزیابی و اندازه گیری ایجاد کرد تا شاهد اثربخشی و افزایش بهره وری در بخش های مختلف کشور باشیم.

جهانگیری سپس به موضوع بهره ور کردن فراوری انرژی در کشور اشاره نمود و گفت: انرژی یکی از اصلی ترین مسایل کشور است و باید به طور جدی برای پایدار کردن میزان فراوری، کاهش مصرف و افزایش بهره وری از منابع انرژی کشور برنامه ریزی و کوشش گردد.

در این جلسه که حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور نیز حضور داشتند، کلانتری مدیرعامل انجمن بهره وری ایران گزارشی از سهم سالانه بهره وری و عوامل فراوری در رشد مالی کشور ارائه و به میزان بهره وری در حوزه نیروی کار و سرمایه و گفت: بیشترین رشد بهره وری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است و در سایر بخش ها نظیر انرژی با هدر رفت بهره وری روبرو هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1768

به "جهانگیری: بیماری های اقتصاد کشور ساختاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: بیماری های اقتصاد کشور ساختاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید