خبرنگاران کلاهبرداری با نام وزیر ارتباطات پیگیری می گردد

به گزارش تور روسیه ارزان، تهران- خبرنگاران- در پی شکایت تعدادی از مشترکان تلفن همراه از نوعی کلاهبرداری به وسیله یکی از شبکه های اجتماعی به بهانه برنده شدن در یک مسابقه رادیویی با حضور وزیر ارتباطات و کسر مبالغی از حساب بعضی مشترکان، روابط عمومی وزارت ارتباطات اطلاعیه ای صادر نموده است.

خبرنگاران کلاهبرداری با نام وزیر ارتباطات پیگیری می گردد

به گزارش روز شنبه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این اطلاعیه آمده است هرگونه تماس مشکوک با عنوان مسابقات رادیویی با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات با مشترکان تلفن همراه و ثابت، با هدف کلاهبرداری انجام می گیرد و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تا به امروز در هیچ یک از برنامه های صدا و سیما که در آن مسابقه ای همراه با اهدای جوایز برگزار گردد شرکت نکرده و نمی کند. از این رو مشترکان به هر گونه تماس مشکوک و نوید برنده شدن در مسابقات رادیو- تلویزیونی با حضور وزیر ارتباطات توجهی نکرده و شماره تماس کلاهبرداران را برای پیگیری به سامانه 195 گزارش نمایند.

در این اطلاعیه تاکید شده است: مشترکان از ارایه هر نوع اطلاعات مربوط به رمز کارت بانکی و رمز پویا به تماس های ناشناس، حتی با وعده برنده شدن جوایز ارزشمند، خودداری نمایند. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن توصیه به مشترکان برای دقت در پاسخگویی به تماس های مشکوک، خود را موظف به پیگیری این موضوع تا شناسایی کلاهبرداران و معرفی آنها به مراجع قضایی می داند.

به گزارش خبرنگاران، کلاهبرداران حرفه ای در شیوه ای جدید از کلاهبرداری های اینترنتی، از نام محمدجواد آذری جهرمی وزیر جوان ارتباطات و فناوری اطلاعات هم استفاده می نمایند تا به مقصود برسند.

بکلاهبرداران حرفه ای در این شیوه، با افراد تماس گرفته و با این ادعای دروغین که ویژه برنامه ای در رادیو به مناسبت سالروز تاسیس یکی از اپراتورهای داخلی با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در حال انجام و پخش است، از آنان کلاهبرداری و حساب بانکی شان را خالی می نمایند.

کلاهبرداران در پوشش مجری شبکه های رادیویی تلفن همراه شهروندان تماس می گیرند و مدعی می شوند از برنامه ای که هم اکنون با حضور وزیر ارتباطات و مدیرعامل یکی از اپراتورهای تلفن همراه در حال انجام و پخش است، تماس می گیرند. آن ها به وسیله دریافت اطلاعات حساب اشخاص را خالی می نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1243

به "خبرنگاران کلاهبرداری با نام وزیر ارتباطات پیگیری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کلاهبرداری با نام وزیر ارتباطات پیگیری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید