دغلبازی به شیوه انگلیس هم حفظ برجام و هم نابودی آن؟

به گزارش تور روسیه ارزان، فریبکاری آمیخته با بلاهت، در اظهارات مقامات انگلیسی موج می زند.

دغلبازی به شیوه انگلیس هم حفظ برجام و هم نابودی آن؟

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید. از شهرهای زیبایی همچون لندن و منچستر دیدن کنید، سوار چرخ فلک چشم لندن شوید و از تعطیلات حسابی لذت ببرید.

به گزارش گروه سیاسی تور روسیه ارزان، انگلیس و فرانسه و آلمان دیروز بیانیه ای صادر کردند مبنی بر این که مکانیسم ماشه را در برجام فعال نموده اند. این سه کشور مدعی شدند هدف از این کار، حفظ برجام و پایبند کردن ایران به اجرای تعهدات برجامی خود است.

این ادعا در حالی است که اروپایی ها نزدیک 20 ماه است حداقل تعهدات خود در برجام را انجام نمی دهند. اما اتفاق مضحک تر این است که نخست وزیر انگلیس همزمان با ادعای سه جانبه درباره کوشش برای حفظ برجام، گفت: طرح ترامپ می تواند جایگزین برجام گردد!

بوریس جانسون در تبادل نظر با BBC گفت: طرح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درباره برنامه اتمی ایران می تواند جایگزین توافق هسته ای برجام گردد.

جانسون اجرای طرح ترامپ را قدم بزرگی رو به جلو خواند و گفته اگر بخواهیم برجام را از بین ببریم باید جایگزینی برای آن داشته باشیم.

وی گفت: مشکل برجام این است که از نگاه آمریکا این توافق منقضی می گردد و دیگر این که این توافق در دولت باراک اوباما به دست آمده است.

یادآور می گردد انگلیس نه تنها در دوره اجرای برجام هم در مقابل مبادلات اقتصادی و بانکی ایران کارشکنی می کرد، بلکه پس از خروج آمریکا، اقدام به راهزنی دریایی و توقف نفتکش حامل نفت ایران در تنگه جبل الطارق کرد، اما پس از قدرت نمایی ایران در توقیف نفت کش انگلیسی که تحقیر بی سابقه امپراتوری سابق بود، مجبور به آزادسازی نفتکش حامل نفت ایران شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 1072

به "دغلبازی به شیوه انگلیس هم حفظ برجام و هم نابودی آن؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دغلبازی به شیوه انگلیس هم حفظ برجام و هم نابودی آن؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید