دوئل شریعتمداری و دامداران، تولیدکنندگان شیر دست به دامن حجتی شدند

به گزارش تور روسیه ارزان، سید احمد مقدسی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: مباحث مطرح گردیده مبنی بر کمبود شیر و شیرخشک در کشور بهانه ای است که از سوی عده ای سازماندهی گردیده است، چراکه آنها قصد دارند برای واردات شیرخشک ارز دریافت نمایند.

دوئل شریعتمداری و دامداران، تولیدکنندگان شیر دست به دامن حجتی شدند

وی با بیان اینکه قیمت شیر خام گران نیست و برخی می خواهند شیر را مفت از دامداران خریداری نمایند، گفت: نه در زمینه شیر و نه در مورد شیرخشک، کمبودی وجود ندارد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور با اشاره به اینکه قیمت پایه شیرخام 1570 تومان معین گردیده است، اضافه نمود: البته در کنار قیمت پایه، گاهی جوایز و ... نیز به این کالا تعلق می گیرد اما اینکه گفته می گردد که قیمت به 2100 تومان رسیده، بنده چنین چیزی را نشنیده ام.

مقدسی گفت: در کشور ما سالانه چیزی بالغ بر 10.5 میلیون تن شیرخام فراوری می گردد که فراوری این کالا سال جاری نسبت به سال گذشته هیچ تغییری نداشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از نامه محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت به رئیس کل بانک مرکزی و درخواست وی برای قرار دریافت شیرخشک، کره، WPC، MPC و یک کد کالایی دیگر به عنوان سایر در گروه یک کالایی(جهت دریافت ارز دولتی برای واردات) اطلاع داد و گفت: این در حالی است که واردات شیرخشک به کشور ممنوع است و وزارت جهاد کشاورزی همچنان پیگیر لغو ممنوعیت صادرات این محصول از کشور است.

مقدسی توضیح داد: در همین راستا ما نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی نوشته ایم و از وی خواسته ایم با این مساله مقابله کند واجازه ندهد که به واردات شیرخشک به کشور، ارز دولتی اختصاص یابد؛ چراکه اختصاص ارز دولتی به واردات شیرخشک می تواند به منزله نابودی صنعت دامداری کشور باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 آذر 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: russiaro.ir شناسه مطلب: 94

به "دوئل شریعتمداری و دامداران، تولیدکنندگان شیر دست به دامن حجتی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوئل شریعتمداری و دامداران، تولیدکنندگان شیر دست به دامن حجتی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید